1. insanlar aşk olmadan yaşayamayacaklarını söylerler,
  onlara oksijenin daha önemli olduğunu söyleyin.

  gregory house
 2. eğer bu acı ayrılık kaynaklıysa şunları diyebilirim. klişe ama geçecek. kabullenene kadar bi azalacak bi yükselecek dengesiz bir grafik çizecek, kabullendikten sonra hızla bitecek. kabullenme en son evre. onun öncesinde genelde şöyledir evreler; inkar, öfke , pazarlık,depresyon.

  bi hata olmalı dersin ayrılmadık dersin inkar edersin, inkar azalıp sorgulamaya başladıkça öfkelenirsin neden beni bıraktı ya da ben ne tırtım hep beni bulur vs. vs. ardından dur bakalım bi şöyle deneyelim şunu yaparsam belki kazanırım diye pazarlığa girişirsin. baktın hiç biri olmuyor aha boku yedim diyip depresyona girersin. bu biraz uzun sürebilir. bişey yapasın gelmez içine kapanırsın kimseyi görmek istemeyebilirsin. ama bu da geçer, kabullenirsin hafiflersin.

  şimdi bu süreçlerde nasıl davranmalı, ne iyi gelir bunları düşünelim. öncelikle sosyal bi insan mıyız değil miyiz. eğer pek sosyal değilsek en azından bu sözlük var insanlar ilgili acı da mutluluk da paylaşan insanlar. yazın çekinmeyin. iletişim iyi gelir. bi kaç dost edinmişseniz onlar zaten sizle gereğinden fazla ilgilenecek. yalnız kalmamak önemli çünkü yalnız kaldıkça daha çok düşüneceksin. düşünmek kötü değil ama henüz taze olan acı mantıklı düşünmene izin vermeyecek. mantıksız düşünmek kötü. yalnız kaldıkça gerekirse bir filmin bir sahnesini 30 defa izleyin, bir kitabın sayfasını 30 defa okuyun. yine de bi savaş verin onu düşünmemeye. en kötü 2 - 3 ay sonra mantıklı düşünmeye başlayacaksınız. ilişkiye adeta dışardan 3. göz olacaksınız daha sağlıklı yorumlayacaksınız ki bi bakmışsınız kabullenmişsiniz.

  anlık tavsiyeler vermek gerekirse sosyal mecralardan mümkünse bi müddet uzak durun. onunla iletişimi kesin. çok özlediniz eliniz gitti telefona, lütfen aramayın. bizler hakan altun değiliz. gururumuz umrumuzda olsun. henüz aklınızın tamamında o varken başkalarıyla flörtleşmeye başlamayın. mental olarak henüz kopamadınız ondan. aldatıyor gibi hissedip zaten çektiğiniz aşk acısına bir de vicdan azabı eklenecek. hafif aklınızdan çıkmaya başladı işte o zaman flörtleşin. flört iyidir. ayrıldınız ilişkiniz başarısız oldu. bu başarısızlık özgüveninizi zedelemiş olabilir. flört özgüven tazeler.

  şu an belki bu acıdan ötürü nefes bile alamıyosunuz ama 2 yıl sonra acılar bile tatlı gelecek. tabi kanlı bıçaklı bitmediyse.
 3. ileride herkesin sizin tecrübelerinizi yaşadığı, yaşayacağı, veya yaşattığı, yaşatacağı yanılsamasına kapılarak genelleme yapmaya kalkmayın.
 4. zamandır. kim ne derse desin. ha bu işe yarıyormuş deyip de denediğinizde şıp diye geçirecek hiçbir şey yoktur. zaman en iyi ama en acı ilaçtır.
  genç yaşımda babam vefat ettikten sonra da aşk acısı falan çok koymamaya başladı. hani o yaşta neler atlattım be bu da geçecek elbet diyerek açıkçası moral buldum.
  zamanla tabi geçer mk başka şey söyle diyenlere de en büyük tavsiyem olaya şöyle bakın: yalnızlık allah'a mahsus. ama üç ay sonraya ama seneye ama beş yıl sonra. illaki senin yine çok seveceğin ama bu sefer senin de hak ettiğin değeri sana verecek biri çıkacak. kaçarı yok abi illaki çıkacak. biriyle birlikte olmalıyım mantığıyla sevgili olduğunuz sürece aynı kapıya çıkmak kaçınılmaz. aşk acısından kurtulamazsınız hayatınız boyunca.
  ben de vaktinde çok sevdiğim birinden ayrıldım ve çok tecrübeler kattı bu bana. olumlu yanından da bakmak lazım. çok şey katar size. büyütür sizi. ve şimdiki sevgilimle tanıştım sonraları. iyiki de yaşananlar öyle olmuş diyorum şimdi. şu anda çok mutluyum mesela. buraya moralimiz bozuk geldik çok mutluyum diyon mk bize demeyin. dikkat çekmek istediğim şey demek ki onunla olmamanız gerekiyormuş. karşılıklı olarak birbirinize değer vereceğiniz kişi hala dışarda bir yerde demek oluyor bu. bu şekilde bakın.
  edit : ufak ekleme
 5. daha beterlerini düşünün. entrika, ihanet, kazıklanma, aptal yerine konma. binbir türlü hali var.
  abi
 6. okumak iyi geldi.yalnız olmadığını bilmek, sırtındaki yükü hafifletiyor sanki.

  o an biliyorsun ki zamanla geçecek yara.ama geçeceğini bilmek acını dindirmiyor.çünkü hiç olmadığın kadar zayıf, hiç olmadığın kadar iradesizsin.gitme yanımda kal diyen içimdeki sessiz çığlıkları duymazdan gelecek kadar ayakta kalabilsem..
 7. her acı gibi bu da hafifleyecek ya da tamamen geçecek.
  kendini cezalandırmak çözüm değil.
  en iyisi beyne reset atmak.
 8. halıya oturup ağlardım ,deneyin. iyi gelecektir.