aşk hakkında düşünceler - özcan erdoğan - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
aşk hakkında düşünceler - özcan erdoğan
'dâhiler ve aşkları' ile 'tarihi liderler ve aşkları' kitaplarıyla çok kapsamlı çalışmalara imza atan özcan erdoğan, kolektif yeni bir çalışma ile aşkın o gizemli ve derin izini sürmeye devam ediyor. bu kitapta türk ve dünya yazınından önemli yazar, şair ve düşünürlerin aşk hakkındaki düşünceleri bir araya getiriliyor. kitapta yer alan isimler:

türk yazınından… enis batur, afşar timuçin, erdal atabek, küçük iskender, tahir abacı, ahmet inam, ahmet altan, cezmi ersöz, şükrü erbaş, sevin okyay, veysel çolak, sina akyol, halim şafak, haydar ergülen, bâki ayhan t., bahadır gülmez, yusuf alper, hayati baki, çiğdem sezer, asuman susam, nalan barbarosoğlu, ismail mert başat, mustafa bayram mısır, abdullah şevki, mehmet akay, hüseyin alemdar, a.galip, ali murat irat, gonca özmen, adil izci, makbule aras, onur caymaz, melih ergen, şakir özüdoğru, figen abacı, ertuğrul meşe, çağrı mert bakırcı, h.tuğrul atasoy, can h. türker.

dünya yazınından… hz.süleyman, platon, ibn hazm, mevlana celâleddin rumi, michel de montaigne, francis bacon, william shakespeare, rené decartes, johann wolfgang von goethe, stendhal, arthur schopenhauer, alphonse de lamartine, honoré de balzac, victor hugo, karl marks, friedrich engels, lev tolstoy, mark twain, friedrich wilhelm nietzsche, oscar wilde, sigmund freud, emma goldman, bertrand russell, thomas mann, jack london, halil cibran, john steinbeck, simone de beauvoir, albert camus.
(tanıtım bülteninden)