aşk köpekliktir - ahmet ümit - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
Yazar ahmet ümit
aşk köpekliktir - ahmet ümit
aşkın bütün halleri... tutkunun aklımızı ele geçirmesi. kötülüğün en güzel biçimi... rezil olmaktan duyduğumuz haz... kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... imkânsız olanın çekiciliği... yani gönüllü kölelik... yani insanoğlunun en masum hali... yani bildiğiniz delilik... yani en yalansız aşk öyküleri..."düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. kafam çok karışık. daha da kötüsü, eskiden stefan'ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. şimdi büyük bir öfke var. bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. düşündüklerim beni korkutuyor. gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. olmuyor, beceremiyorum. bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. ben de en az aşk kadar saçmayım. diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. doğru ama ben de direnemedim. asıl tutarsızlık bende. insan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? bak gidiyorum işte. hâlâ onu arıyorum... kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan birini bulabilir miyim diye..." (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)


 1. baktım evde duruyor ahmet ümit olunca ilgimi çekti bi okuyayım dedim yeni başladım ama çok sürükleyici ve merak uyandıran bi kurgu aralardaki anlatılan anılar falan hoşuma gitti
 2. ahmet ümit'in çok uzun olmayan kitaplarından bir tanesi. kitap aşk ütopyadır, aşk cinayettir ayrıca kitaba ismini veren aşk köpekliktir ve benzeri şekillerde bölümlere ayrılmış ve her bir bölümde kısa aşk hikayeleri işlenmiş. kısa ve hemen okunabilen bir kitap. iyi okumalar.
 3. ahmet umit'in okuduğum en kötü kitabidir.
  ayni zamanda en iyi hikayesine sahip olduğu kitabidir.
  aşk köpekliktir hikayesi haric geri kalan hikayeleri , neden polisiye yazdiğini ve yazmasi gerektigini bir kez daha kanitlamistir.
  ancak kitaba da adini veren hikayesi, bence bir kitaplik hikayedir. ve kanaatimce kisa bir hikaye olarak bu kitaba eklemesi , bir kitaplik malzemeyi harcamasi anlamina gelmektedir.
  açik ara okuduğum en iyi ahmet ümit hikayesidir.