aşk romanları okuyan ihtiyar - luis sepulveda - youreads

  • okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
aşk romanları okuyan ihtiyar - luis sepulveda
amazon'un derinliklerindeki el idilio köyünde yaşayan antonio josé bolívar proaño, orman hakkında bütün bildiklerini shuarların yerlilerine borçludur. ormanın gerçek sahipleri olan yerlilerin yasalarına uyar ve hayvanlara saygı gösterir. günü avlanarak, geceleri yalnız başına aşk romanları okuyarak geçer. ancak bir gün bu düzen bozulacak, kızgın bir jaguarın peşine düşmek zorunda kalan ihtiyar, doğanın bozulan dengesini, "medeni" insanların yıkıcılığını ve aşkın gizemini sorgulamaya başlayacaktır.

luis sepúlveda, kendisine premio tigre juan dahil birçok ödül kazandıran ve 14 dile çevrilen aşk romanları okuyan ihtiyar'da hem bakir doğanın hem de masum insanların iktidar sahipleri tarafından nasıl sömürüldüğünü anlatır.
 1. luis sepulveda'nın okuduğum ilk kitabı. amazon ormanlarını nasıl anlatacak acaba gibi büyük bir merakla almış ve hemen her sayfasında gözlerim fal taşı gibi açılarak bir dolu yeni şey öğrenmiştim.

  survivor falan...geçiniz. luis sepulveda aşk romanları okumayı seven, amazon ormanlarında yaşayan bir ihtiyarın peşine takıyor sizi...karides avlamak, yırtıcı hayvanları tanımak, düzen, kapitalizm, doğa ananın cevabı...hepsini bir bir öğrendiğiniz bir yolculuğa çıkarıyor.

  tavsiye ederim.
  mesut