1. atatürkçülüğün nasıl yanlış uygulandığına örnek bir haberdir:

  !---- spoiler ----!

  edirne’nin merkeze bağlı tayakadın köyü’nde bulunan şehit cem havale ilkokulu’nun birinci sınıf öğrencileri damla inceoğlu, sınıf arkadaşı dilay büyükkılıç ve ikinci sınıf öğrencisi masal cam, yağmur sırasında teneffüse çıktıklarında okul bahçesindeki atatürk büstünün yağmurda ıslandığını gördü.

  öğrencilerden dilay büyükpiliç, atatürk’ü çok sevdiğini ve yağmurda ıslanmasına dayanamadığını belirterek, “dışarı çıktığımda atatürk’ün yağmurdan ıslandığını gördüm. arkadaşım damla’ya 'atatürk’ü yağmurdan korumamız lazım” dedim. o da bana “ver şemsiyeni koruyalım” dedi. boyum büste ulaşmadığından dolayı şemsiyemi damla’ya verdim. bu sırada arkadaşım masal da yanımıza geldi. hep beraber atatürk ıslanmasın diye şemsiye tuttuk. “biraz biz ıslandık ama olsun, atatürk ıslanmadı” dedi.

  şemsiyeyi atatürk’ün büstüne tutan damla inceoğlu da “atatürk’ü yağmurdan koruduğumuz için çok mutluyum. yağmur yağdığında yine atamızı şemsiye ile koruyacağız” dedi.

  ikinci sınıf öğrencisi öykü cam, atatürk’ü çok sevdiğini söyleyerek, “her yağmur yağdığında çok üzülüyorduk. yağmurda ıslanmasın diye böyle bir karar aldık” dedi.

  !---- spoiler ----!

  çocukların ifadeleri korkunç. anladığım kadarıyla zihinlerindeki atatürk büstü kavramı, canlı bir varlık; her yağmur yağdığında canı acıyor, üşüyor.

  mantıklı geliyor mu bu durum size? bu çocukların davranışı ile her ramazan hırka-i şerif’i ziyaret edip hırkadan medet ummak arasında ne fark var? bana kalırsa hiçbir fark yok. ve bunun adı şekilciliktir.
 2. aptal insanların yetişirdiği iyi niyetli çocuklar. bu türk milletinde bir sorun var. okumuşu da cahili de sosyalisti de faşisti de erkeği de kadını da aptal olur mu ya.

  çocuk yetiştirmeyi bilmiyoruz bu net. eğitim bize göre değil.