avatar - the legend of korra - youreads

    • izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.40)
avatar - the legend of korra
avatar: son hava bükücü'de yaşanan olayların 70 yıl sonrasında geçen bu hikayede güneyli bir su kabilesinden gelen tutkulu, asi ve korkusuz bir kız olan korra'nın maceraları anlatılıyor...

kemerindeki dört elementten üçüyle (toprak, su, ateş), korra son elemette (hava) ustalaşmaya çalışıyor. yolculuğu onu modern avatar dünyasının merkezine, cumhuriyet şehri'ne götürüyor. bu şehir, diğer uluslardan gelmiş bükücülerin ve bükücü olmayanların yaşayıp geliştiği gerçek bir kaynaşma yeridir. ancak korra cumhuriyet şehri'nde suçun ve bükücü karşıtı bir devrimin giderek arttığını fark eder...

aang'ın oğlu tenzin'in gözetimi altında, korra bir yandan tehlikelerle mücadele ediyor, bir yandan da havabükme eğitimine başlıyor.

kısaca, havabükücü'de yaşanan olaylardan 70 yıl sonra, korra son elementi havada ustalaşmak için cumhuriyet şehri'ne giderek; eski avatar aang'ın oğlu tenzin'in rehberliğinde suçla savaşmak ve şehri ikiye bölmekle tehdit eden bükücü karşıtı hareketle yüzleşmek zorunda kalacaktır.(turkanime.tv)


  1. avatar - the last airbender animesini çok seven biri olarak beni heyecanlandıran bir dizi olmuştur. bilhassa ilk sezondaki bükme gücü olmayanların çıkardığı isyan, cumhuriyet şehri yönetimine karşı başkaldırışları bende "aha demokrasi geliyor" dedirtmişti. isyancıların başının da makul argümanları beni iyice heyecanlandırmıştı. diğer sezonlarda da benzer şekilde güzel konular işlenmesine rağmen hikayelerin nihayetinde hep bir hayal kırıklığı yaşadım. korra ile de bir türlü empati kuramadım. bir çok durumda onu haksız buldum. harcanmış fakat izlemeye değer bir anime serisi olduğunu düşünüyorum.