avengers infinity war - anthony russo, joe russo - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.50)
avengers infinity war - anthony russo, joe russo
avengers serisinin 3. filmi olan bu yapimda kahramanlarimiz thanos'a karşı güçlerini birleştirecek.
 1. 4 mayis 2018'de gosterime girecek olan marvel filmi fragmani ile sevenlerini heyecanlandirmistir.

  fragman

  Masallah filmde bi ninja kaplumbagalar eksik. bu kadar super kahraman bunyeye agir gelir ama neyse.
 2. adam warlock, death, dr. doom olmadan infinity saga'nın gölgesinden fazlası olmayacağını bildiğim, yine de bize güzel bir seyir sunacak gibi duran avengers filmi. cap usa: civil war fiyaskosundan sonra (savaş ile mahalle kavgası arasındaki farkı ayırt edememelerini kastediyorum burada) fena durmuyor en azından. tüm dileğim age of ultron'daki ve loki'nin neredeyse ikiden fazla illüzyon kabiliyeti kullanmadan şamar oğlanına döndüğü diğer filmdeki gibi "işte biiiz süper kahramanlarıııız" müziği eşliğinde patara kütere thanos tokatlarlarsa (bu filmde değil ama ikincisinde de olabilir bu durum) çok rahatsız olurum. thanos karakterini çok seviyorum çünkü.
 3. ikinci fragman ile citayi wakanda daglarina cikartmislar. ne yalan soylim heyecanlandim. daha once aciklanan tarihte degismis, 27 nisan gosterim tarihi olarak gozukuyor. hadi bakalim az kalmis.
 4. mcu için büyük, marvel için ortanca bir adım olarak görüyorum. evet efendim, infinity saga'yı ve diğer birkaç seri de dahil okumuş biri olarak thanos'un ölüm'e aşkını veya nihilizmini ya da "arkası dolu" özgüvenini yansıtamayacaklarını biliyorum.
 5. cinemaximumun şimdiden bilet satışına başlaması ile gişe hasılatı hakkında ipucu vermeye başlamış olan filmdir.
 6. gosterime gireli 2 gun oldu ama hala baslik canlanmamis hayret.

  filmi izlemeden once spoilerdan uzak durmak icin tum sosyal medyayi kapatsaniz bile birileri gelip kulaginiza fisildayabilir. o yuzden sadece genel izlenimlerimi paylasacagim. film muazzam olmus. 10 yildir ilmek ilmek dokunan hikayenin bu asamaya gelmesi bile buyuk bir basari iken filmi bu kadar guzel yapmalari yapimcilarin artik bu bizim isimiz demenin hakli gururunu yasayabilir. filmi gidin izleyin bu efsane yapimin hakkini verin. bircok duyguyu bir arada yasayacaginizin garantisini verebilirim. aksiyon komedi ve duygusallik bir arada.

  simdilik diyeceklerim bu kadar spoiler verip birilerinin seyir zevkini bozmak istemem.
 7. thanos'u sonuna kadar haklı bulduğum marvel filmi.

  normalde thanos ölüm karakterine olan aşkından evrenin yarısını yok etmek isterken filmde evrendeki yaşamsal kaynakların sınırlı olduğu ve bu yüzden de insanlığın bir gün yok olacağını bunu engellemek için de nüfusu yarı yarıya zengin, fakir, yaşlı, çocuk demeden yok etmesi gerektiğini düşünüyor mad titanımız.

  bence haklı hatta dan brown da inferno isimli kitabında bu konuya değiniyordu onu da haklı bulmuştum. vardır benim gibi haklı bulan ve de gerçekleştirebilecek olan deliler... umarım vardır.