ayakkabı - youreads

 1. ayakları yerdeki çeşitli maddelerden korumak için giyilen gereç.
 2. daha vurmayını görmedim ben.
  ozumm
 3. bir anne sozu ; ayakkabiya verilen paraya acıma kızım
  belit
 4. insanı rezil de eder vezir de. önemlidir.
 5. vibram tabanlı ayakkabıları yağmurlu günlerde giymemek gerekiyormuş, onu öğrendim. yayladan aşağı inerken paten kayıyomuş gibi oluyor sonra. kıçımı başımı morartmadım ya ona sevinirim.
 6. erkekler alırken rahatlığı,kullanım kolaylığını ve dayanıklılığı düşünürken,kadınlar duruma göre bazen rahatlığı bazen ise şık hatta dikkat çekici olmasını,kendilerine has (olabildiğince) olmasını düşünerek alıyorlar sanırım.
 7. adanaya özel bi durumu vardır " aynısı amerikan pazarında 50 lira kardeş" aldığın maeka ne olursa olsun adanalı bir arkadaş yeni ayakkabını gördüğünde bu cümleyi kurar
 8. her renk/model ayakkabı her kıyafetin altına olmaz. bu durumda üç beş farklı renk ve tarzda babet, üç beş düz ayakkabı, bi kaç farklı renk ve tarzda spor ayakkabı, eğer çalışıyorsanız farklı tarz ve topuk boylarında 8-9 topuklu ayakkabı, iki - üç çizme, bir iki bot/ bootie, üç beş terlik, iki sandalet, iki-üç abiye derken yaklaşık 30-40 çift ayakkabı olması gayet olağandır ve tabi ki yine de dışarı çıkarken "bunun altına giyecek uygun ayakkabım yok yaaa" krizi yaşanacaktır.

  valla o otuz çiftten hiç biri olmuyor. olsa neden yenisini alalım.
 9. alternatif isim önerim; ayaklık.