aynı isme sahip kişilerin birbirine benzemesi - youreads  1. şimdi ortada isimler kişiliğe yansır gibi bir durum var. bunu eminim herkes öyle ya da böyle duymuştur. ama doğruluğu tartışılır. mesela ayşe ismini taşıyanlar şöyle olur böyle olur tarzında genellemeler mevcut. bu durum da aynı isme sahip kişilerin birbirine benzemesi durumuna geliyor ama ben daha bu tarz bir olaya rastlamadım. rastlayan varsa yazsın. çünkü yorumlar hep benzemez niteliğinde. benzer diyen yorumları da merak ettim.
    ben aynı isme sahip kişiler değil de aynı burca sahip insanların birbirine benzediğini düşünüyorum. nadir insanlar burçlarındaki özellikleri göstermiyorlar. astroloji yüzde seksen doksan tutturuyor.
    bu isme göre benzeme muhabbeti gerçekten öyle olsaydı ya da olsa kötü yan etkileri olurdu gibime geliyor. düşünsenize a isimli birinden kazık yediniz. her a isimli kişiye o kafada mı yaklaşacaksınız? ki insan kafası tabiki o önyargıyla yaklaşacaktık.
    yani bilemiyorum ama benzer olanlar bence bir tesadüf. hatta belki de paralel evren muhabbetinin bir başka versiyonudur. nadir ama az bulunan cinsinden. insanların çift yaratıldığına inanıldığı gibi.