babanın kızına şehvet duyması haram değil fetvası - youreads 1. Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya ‘Din referansı’ ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi.

  haber linki

  Bu arada aynı gün tiyatrocu ve yazar yekta kopan'ın yeni kitabı "aile çay bahçesi"ne bolu valiliğinin şikayeti üzerine, cinsel içerikli olduğu gerekçesiyle sansür uygulandı.

  haber linki

  yekta kopan'ın kitabını okumadım ama diyanetin fetvasının trilyonda biri herhangi bir sapkınlık olamaz diye düşünüyorum içinde. Öz kızına hallenen bu insanlar bize ne yapacak diye de düşünmeden edemiyorum.

  edit: inanmakta zorlananlar için gelsin sitenin ekran görüntüsü

  Bu arada diyanet daha önce aleviler'le evlenilir mi sorusuna verdiği cevabı da kaldırmış. toptan bir temizlik işine giriyorlar galiba, belki bu gazla nişanlılar el ele tutuşmamalı fetvasını da kaldırırlar belki.
  jan
 2. bu rezaletin gerçekleştiği internet sitesi kapatılmış. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, bugün bazı internet sitelerinde çıkan haberlere ilişkin, "Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz" diye buyurmuş. Keleş, Dini Soruları Cevaplandırma Platformu'nu da kapatmak zorunda kaldıklarını da eklemiş.

  onca kayıt varken durum belgelenmişken halen daha yalan söylemek de ayrı bir durum. yalan ve olanı inkar da yeni adetlerimizden, keşke bu konuda da bir fetva verip siteyi öyle kapatsalardı.

  haber linki
  jan