• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.73)
bacheha-ye aseman - mecid mecidi
bu masalsı duygusal film, yoksul bir ailenin çocukları olan ali ve zehra isimli iki küçük kardeşin öyküsünü anlatıyor. kız kardeşinin ayakkabılarını tamirciden getirirken kaybeden ali, kendi ayakkabısını onunla ortak kullanmak zorundadır. çünkü babalarının öfkesinden çekindikleri için durumu ona anlatamazlar, zaten anlatsalar da babaları yeni bir çift ayakkabı alamayacak kadar yoksuldur. filmin tanıtım sloganında denildiği gibi onların bu küçük sırrı artık en büyük serüvenleri olacaktır.

filmde, okula giden iki kardeş ayakkabılarını değişerek giymek zorunda kalırlar. zehra, dersten erken çıkar. ali ile bir sokak arasında ayakkabılarını değişirler. ali koşarak gittiği halde hep derse geç kalır ve azar işitir. bir gün üçüncülük ödülü spor ayakkabı olan yarışmaya girmeye karar verir. amacı üçüncü olup kazandığı ödülü zehra'ya vermektir. ayarlamaya çalışsa da birinci olur ama ayakkabıyı alamadığı için çok üzgündür.


  1. ali ve zehra'nin hikayesini mutlaka izleyin, cocuk olmaya dair unuttugunuz cogu seyi hatirlamaktan buyuk keyif alacaksiniz.