band of brothers - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.78)
band of brothers
10 bölümlük mini dizi olan band of brothers, 2001 yapımı, stephen e. ambrose isimli yazarın aynı isimli kitabın filme alınmış halidir. easy company`nin askerlerinin gözünden ikinci dünya savaşını anlatır. her bölümde ilk başta easy company`nin gazilerinin konular hakkındaki yorumları ekrana getirilir.19 tane emmy ödülü adaylığı olan bu dizi, 6 tane emmy ödülü kazanmış ve bir de golden globe ile ödüllendirilmiştir.dizinin yapımcılığını steven spielberg, tom hanks ve amerikan televizyon şirketi hbo üstelenmiştir. dizinin oyuncularının seçiminde, oyuncuların gerçek easy company üyelerine olan fiziksel benzerlikleri esas alınmıştır.


 1. harika muazzam süper bir dizi ikinci dünya savaşının bir başka tarafını çok güzel bir şekilde gözler önüne seriyor keşke 3-4 sezon olsaydı diye iç geçiriyorum...
 2. çok kaliteli bir yapım daha uzun olmasını isterdim ancak hikaye savaşla beraber bitiyor nasıl uzayacaktı... izlemeyen varsa tavsiye ederim ikinci dünya savaşını her yönüyle kaliteli bir şekilde sıkmadan ele alıp gözler önüne sermişler.efektler ve oyunculuklar muazzam.

  bildiğiniz bunun gibi dizi/film varsa bir mesaj yoluyla söylerseniz çok memnun olurum :)