barbaros şansal - youreads 1. sanırım yediği dayaktan sonra aklı başına gelmiştir.
 2. milletin amina koyanlari sineye ceken millet tarafindan acimasizca linç edilmeye çalışılan kişi
 3. arabasını şerefsizlerin ülkesinde bırakanlar gibi olacaktır sonu.
  eale
 4. sınır dışı edilme meselesinde söylediklerini dinledim. yarısı doğru yarısı yanlış. sanırım alkol de almıştı onun da etkisi var.
  linç edilmek istenmiş saldırmışlar bu ise yanlış. varsa suçu kanun önünde hesap verir kimsenin haddine değil bunun hesabını sormak.

  gelelim söylediklerine;
  ''tabi tabi davası olmaz 2017'de hepinize g...i. bana sefaletin adını yazabilir misin abidin. bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz. ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. size bir damla bile vermeyeceğim. bütün dolarlarımı isviçre'ye geçiricem. bir kuruş peni bile vermeyeceğim. ben kıbrıs'tayım. kuzey kıbrıs yeni yıla girdi. birazdan nikosa'ya gidicem. bir de orada kutlayacağım. öpmedim bile sizi. bu kadar pisliğin, rezaletin içinde kutlamaya devam edin. b... boğul türkiye"

  *burada şu dedikleri çok yanlış; ''b.... boğul türkiye ve 2017 hepinize girdi tabi tabi davası olmaz ( burada s..... gö... davası olmaz lafına gönderme yapıyor)

  ulan bu ülke bizim bokumuzla da bizim iyisiyle de kötüsüyle de bizim. başka memleket yok! o yüzden bu hadsiz çıkışı yakıştırmadım. diğer sözleri de yanlış ve yersiz haddini aşmışsın. bir yurtsever olarak bu çıkışa medenice karşı çıkarım ama saldırmaya zarar vermeye gerek yok.

  **bu söylediklerinde ise haklı; ''bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz.''

  en çok gazetecini tutuklu olduğu, en çok çocuk gelinin ve çocuk istismarının yaşandığı yolsuzluk ve hırsızlığın her geçen gün arttığı ülkeler sıralamasında ilk 3'ü elden bırakmıyoruz o yüzden bu kısımda haklı.

  ***bu kısımlarda ise boş konuşmuş zararı yok ama işe de yaramaz; ''bana sefaletin adını yazabilir misin abidin. ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. size bir damla bile vermeyeceğim. bütün dolarlarımı isviçre'ye geçiricem. bir kuruş peni bile vermeyeceğim. ben kıbrıs'tayım. kuzey kıbrıs yeni yıla girdi. birazdan nikosa'ya gidicem. bir de orada kutlayacağım. öpmedim bile sizi.''


  işte olay bu açıklamalar bunlar. işin garip yanı ne derseniz bu adamı bu kadar ciddiye alıp böyle çıldıranların olması. tamam adamı bir kaç kere dinledim zeki bilgi birikimi var ama değmez inan ki değmez.
  dediğim gibi linç kültürüne karşıyım ama memleketime de hakaret etmesine susamam. tepkimi ise medenice veririm barbarca değil. süreç ne getirecek izleyelim görelim.
 5. twitter'da tepkilere bi bakayım dedim, dövülmesinden hoşlanan kesimdekiler özellikle ibne vurgusu yapmış. istisnasız ibne ya da götveren kelimelerini kullanmışlar. yurdum insanı bu olayı içindeki eşcinseli defetme fırsatı olarak görüyor sanırım. çocukluğundan beri peşini bırakmayan gayimsi duyguları içeren öbür benliğini ağzı burnu kan içinde görerek tek cinsiyetli rahatlama seansları yaşıyor olabilirler şu sıralar. (bkz: ay hoşt ulan)
  abi
 6. çoğumuzun içten söylediklerini dışından söyleyen adam bırakın efendim vatanseverliği vatanlarını sevenlerin vatanı mı kaldı ? milliyetçiler bile osmanogullarina katılmış çaka beyliği olarak 31 çekmeye devam
 7. sevk edildiği mahkeme tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanmıştır.
 8. elini büyük taşın altına sokmuştur. bazen elimizi taşların altına sokar ve bir şeyler söyleriz. bir söz der ki "sözleriniz kaderiniz olur."

  barbaros abiyle muhabbet etme şansım olmuştu, istanbul'da. bir dernek konuşmasıydı. bilenler bu cesur derneği tahmin etmişlerdir. kendisi esprili, canlı , deli dolu bir insandır. kendisini tanıyanlar, bilenler zaten bilirken, o da dil en büyük bıçaktır ilkesiyle doğruları söyledi. fakat ortalık böyle yangın yeriyken sevgili barbaros abinin eli bu büyük taşın altında kaldı. en çok da böyle bir insanın, sesleri köpek sürüsü gibi çıkan, amigdala bölgeleri azmış bir yığın fanatik tarafından yerlerde sürüklenmesini görmek beni üzdü.

  korku salıyorsunuz. gayret ediyorsunuz. kaybedecek şeyleriniz olmadığı için. fanatizminiz daha ziyade tüm vakitlerinizin nefretle donanmış olmasından geliyor.

  bunun son bulmasını umuyorum.
 9. ülke zaten bokunda boğuluyor.bunu barbaros şansal söyleyince mi dert oldu.
 10. "insan gerçekten hayret ediyor", holding sahibi, ballı ihalelerin kazananı kişi "milletin a... koyacağız" diyen zat bırak linç edilmeyi marmara ilahiyat binasına ismi verildi " bokunda boğul türkiye" diyen tam olarak kim olduğunu bilmediğim biri halkı tahrik ettiği için tutuklanması, ülkenin ne kadar içler acısı durumda olduğunu gösterir. "iki ayyaş" diyen kişi de beni kin ve düşmanlığa tahrik etti ve aşağıladı.
  yanlışı yanlışlarla savundum ama burada hukukun üstünlüğü yerine üstünün hukuku işliyorsa savunma da böyle oluyor.
  Tanım: Gündem değiştirme çabaları kurbanı kişi.

  Gündemimiz her hafta patlayan bombalar, dışarıda elini kolunu sallayarak gezen 39 canın katili, IŞİD tarafından yakılan askerlerimiz, coh eyi olmayan ekonomi ve zamlar, katledilen doğa, gelecekte yaşanacak susuzluk ve deprem.