barbaros şansal - youreads 1. twitter'da tepkilere bi bakayım dedim, dövülmesinden hoşlanan kesimdekiler özellikle ibne vurgusu yapmış. istisnasız ibne ya da götveren kelimelerini kullanmışlar. yurdum insanı bu olayı içindeki eşcinseli defetme fırsatı olarak görüyor sanırım. çocukluğundan beri peşini bırakmayan gayimsi duyguları içeren öbür benliğini ağzı burnu kan içinde görerek tek cinsiyetli rahatlama seansları yaşıyor olabilirler şu sıralar. (bkz: ay hoşt ulan)
  abi
 2. milletin amina koyanlari sineye ceken millet tarafindan acimasizca linç edilmeye çalışılan kişi
 3. sınır dışı edilme meselesinde söylediklerini dinledim. yarısı doğru yarısı yanlış. sanırım alkol de almıştı onun da etkisi var.
  linç edilmek istenmiş saldırmışlar bu ise yanlış. varsa suçu kanun önünde hesap verir kimsenin haddine değil bunun hesabını sormak.

  gelelim söylediklerine;
  ''tabi tabi davası olmaz 2017'de hepinize g...i. bana sefaletin adını yazabilir misin abidin. bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz. ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. size bir damla bile vermeyeceğim. bütün dolarlarımı isviçre'ye geçiricem. bir kuruş peni bile vermeyeceğim. ben kıbrıs'tayım. kuzey kıbrıs yeni yıla girdi. birazdan nikosa'ya gidicem. bir de orada kutlayacağım. öpmedim bile sizi. bu kadar pisliğin, rezaletin içinde kutlamaya devam edin. b... boğul türkiye"

  *burada şu dedikleri çok yanlış; ''b.... boğul türkiye ve 2017 hepinize girdi tabi tabi davası olmaz ( burada s..... gö... davası olmaz lafına gönderme yapıyor)

  ulan bu ülke bizim bokumuzla da bizim iyisiyle de kötüsüyle de bizim. başka memleket yok! o yüzden bu hadsiz çıkışı yakıştırmadım. diğer sözleri de yanlış ve yersiz haddini aşmışsın. bir yurtsever olarak bu çıkışa medenice karşı çıkarım ama saldırmaya zarar vermeye gerek yok.

  **bu söylediklerinde ise haklı; ''bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz.''

  en çok gazetecini tutuklu olduğu, en çok çocuk gelinin ve çocuk istismarının yaşandığı yolsuzluk ve hırsızlığın her geçen gün arttığı ülkeler sıralamasında ilk 3'ü elden bırakmıyoruz o yüzden bu kısımda haklı.

  ***bu kısımlarda ise boş konuşmuş zararı yok ama işe de yaramaz; ''bana sefaletin adını yazabilir misin abidin. ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. size bir damla bile vermeyeceğim. bütün dolarlarımı isviçre'ye geçiricem. bir kuruş peni bile vermeyeceğim. ben kıbrıs'tayım. kuzey kıbrıs yeni yıla girdi. birazdan nikosa'ya gidicem. bir de orada kutlayacağım. öpmedim bile sizi.''


  işte olay bu açıklamalar bunlar. işin garip yanı ne derseniz bu adamı bu kadar ciddiye alıp böyle çıldıranların olması. tamam adamı bir kaç kere dinledim zeki bilgi birikimi var ama değmez inan ki değmez.
  dediğim gibi linç kültürüne karşıyım ama memleketime de hakaret etmesine susamam. tepkimi ise medenice veririm barbarca değil. süreç ne getirecek izleyelim görelim.
 4. "insan gerçekten hayret ediyor", holding sahibi, ballı ihalelerin kazananı kişi "milletin a... koyacağız" diyen zat bırak linç edilmeyi marmara ilahiyat binasına ismi verildi " bokunda boğul türkiye" diyen tam olarak kim olduğunu bilmediğim biri halkı tahrik ettiği için tutuklanması, ülkenin ne kadar içler acısı durumda olduğunu gösterir. "iki ayyaş" diyen kişi de beni kin ve düşmanlığa tahrik etti ve aşağıladı.
  yanlışı yanlışlarla savundum ama burada hukukun üstünlüğü yerine üstünün hukuku işliyorsa savunma da böyle oluyor.
  Tanım: Gündem değiştirme çabaları kurbanı kişi.

  Gündemimiz her hafta patlayan bombalar, dışarıda elini kolunu sallayarak gezen 39 canın katili, IŞİD tarafından yakılan askerlerimiz, coh eyi olmayan ekonomi ve zamlar, katledilen doğa, gelecekte yaşanacak susuzluk ve deprem.
 5. ülke zaten bokunda boğuluyor.bunu barbaros şansal söyleyince mi dert oldu.
 6. insanın kendini ifade edebilmesi, daha doğrusu, doğru ifade edebilmesi önemli bir şeydir. annemin bir lafı vardır, "sağlığınız için yeni rakı içi..." yok, bu o değildi pardon. "iyilik vardır, kötülükten beter" der anacağızım. barbaros şansal 'ın vaziyeti biraz bu hesap oldu bana kalırsa. yani anlatmak istedikleri, dikkat çekmek istediği yerler başkaydı belki fakat her zaman "language is communication" olmuyor işte; yanlış yollar, yanlış söylemler kullanıp bir de virajı hızlı aldın mı böyle bosbodoslama şeyler yaşamak kaçınılmaz oluyor.

  bu olay üzerine yapılan, devam eden her nevi linç girişimine sonuna kadar karşı olduğumun altını çizerek şunları söylemek istiyorum ki; ortada bir boktan bahsedeceksek, bu hepimizin bokudur bir yerde, hepimizin bir şekilde içinde yaşadığı yahut yaşamak zorunda bırakıldığı boktur ama iyisiyle, kötüsüyle bizimdir. siz "boğul orda" demekle yalnızca cahillerin, bölücülerin, sapıkların, katillerin falan mı boğulacağını düşündünüz sayın şansal? her ne kadar "aydınlıkta aydınlar" için doyurucu bir kariyerim halihazırda olmasa da, üniversite mezunuyum, kendimce bir birikimim var kültürel manada, hala gelişmeye ve yaşam koşullarının bütün ağırlığına rağmen "vurun abalıya" dememeye gayret gösteren bir insan olmaya çalışıyorum ama yarın o bokuna terk ettiğinizi söylediğiniz ülkede sadece "yaşıyor" olduğum için başıma her şey, herkes tarafından getirilebilir. böyle mi dikkat çekmeye başladık artık toplumsal sızıntılara, ülkenin irinleriyle böyle mi başa çıkacağız? "her yerde katil var, uğursuz var, hıh sen de yan gel yat türkiye, taam mı..." bu mu yani?

  yanılmıyorsam ekşi sözlük'te bir yazar paylaşmıştı, bülent ecevit'in yazdığı bir yazı varmış zamanında, "aydının derdi"ydi ismi, yanlış olmasın. bulup okuyabilen olursa ne demek istediğimi anlayacaktır sanıyorum. yalnızca eleştirerek, yalnızca kızarak, yalnızca kınayarak, kinayeli konuşarak karşı çıktıklarımızı düzeltmemiz mümkün değil. hele bir ülkenin aydını, aydın adayıysanız, sizi can kulağıyla dinleyecek ve bu şekilde şekillenecek insanlar varsa bünyeyi sağlam tutup, duygusallıktan fersah fersah fersah ötede durmanız lazım gelir. hepimiz, her kimliğimizle bu ülkenin vatandaşıyız. oturduğunuz yerden kimseyi umutsuzluğa, çaresizliğe bürümeye hakkınız yok. ortada bir boktan bahsedilecekse şayet, buna artı 1'inizle siz de dahilsiniz kanımca. niyetiniz ne kadar iyi olursa olsun, söylemler önemlidir ve ben bu söylemlerden pek de şirin sonuçlar çıkaramıyorum. ayrıştırmaya en çok maruz kalanlardan biri olarak bu söylediklerinizle kendi kendinizi ayırmış gibi olmuşsunuz bence, bu da değişik, ironik bir şey olmuş.

  yalnız o değil de, ben niye barbaros şansal'la konuşur gibi yazdım, onu anlayamadım. detaylı bilgi için bakınız; youser'ların yalnızlık dereceleri.

  başlığı gondiklememiş olmak adına tanım: 1957, ankara doğumlu, tutuksuz yargılanacağına sevindiğim, "terzi yamağı" mahlaslı türk modacı.
 7. çoğumuzun içten söylediklerini dışından söyleyen adam bırakın efendim vatanseverliği vatanlarını sevenlerin vatanı mı kaldı ? milliyetçiler bile osmanogullarina katılmış çaka beyliği olarak 31 çekmeye devam
 8. sevk edildiği mahkeme tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanmıştır.
 9. elini büyük taşın altına sokmuştur. bazen elimizi taşların altına sokar ve bir şeyler söyleriz. bir söz der ki "sözleriniz kaderiniz olur."

  barbaros abiyle muhabbet etme şansım olmuştu, istanbul'da. bir dernek konuşmasıydı. bilenler bu cesur derneği tahmin etmişlerdir. kendisi esprili, canlı , deli dolu bir insandır. kendisini tanıyanlar, bilenler zaten bilirken, o da dil en büyük bıçaktır ilkesiyle doğruları söyledi. fakat ortalık böyle yangın yeriyken sevgili barbaros abinin eli bu büyük taşın altında kaldı. en çok da böyle bir insanın, sesleri köpek sürüsü gibi çıkan, amigdala bölgeleri azmış bir yığın fanatik tarafından yerlerde sürüklenmesini görmek beni üzdü.

  korku salıyorsunuz. gayret ediyorsunuz. kaybedecek şeyleriniz olmadığı için. fanatizminiz daha ziyade tüm vakitlerinizin nefretle donanmış olmasından geliyor.

  bunun son bulmasını umuyorum.
 10. tahliye edilmiştir. zaten anlamsız bir şekilde tutuklu bulunuyordu hak yerini bulmuş.