barkın bayoğlu - youreads

 1. nam-ı diğer altın elbiseli adam...

  bugün yaptığı kaza sonucunda hayatını kaybetmiş. bu adam bile motorla kaza yapıyorsa, motor işine girişmeden önce 2 değil 22 kere düşünmek gerekiyor demektir.

  rip aea.
 2. köprü çıkışında sevgilisiyle kavga edip koşarak karşıya geçmeye çalışan bir dallamanın kurbanı olmuş güzel insan. altın elbiseli adam

  (bkz: köprüde sağa çekmiş olmak)
  (bkz: köprüde kapı açmak)
  (bkz: köprüde karşıdan karşıya geçmek)

  barkın abi evet apaçi sürerdi, evet hız yapardı ancak insanların özellikle güvenli sürüş ekipman ile kullanım konusunda çektiği videolarla motosiklet konusunda dikkate aldığı belki de tek referanstı. çoğumuza^:ben de dahil^ motosiklet kültürünü doğru şekilde öğretmeye çalışmış, dilediği gibi işini yaparken hayata gözlerini yummuştur.

  evet "motosiklet aslında çok güvenli bir alet, bunlar güvenli değil."
 3. 5-6 ay önce başladım videolarını izlemeye.
  çok samimi ve zeki olduğu daha ilk anlardan belli oluyordu, fakat ne bileyim vefat ettikten sonra öğrendim ki adam 4-5 dil konuşuyormus, bilgi universitesi'ni dereceyle bitirmiş.

  ölümüne ne kadar üzüldüğümü anlatamam. yani ne bileyim o kadar kanım kaynamisti ki bu adama, sanki uzaklardaki abim gibiydi. zaten kendisini tanıyanlar da gerçekten de çok cana yakın, samimi olduğunu söylüyor. gidişinden sonra videolarını izlerken gözlerim dolu dolu oluyor, bu kadar hayat dolu, bu kadar donanımlı bir adam cok aptalca bir hareket yüzünden öldü.

  keşke kalsaydi, daha uzun uzun motor anlatsaydi, fırça atsaydi bize, apaçi şefi olsaydı, metalci olsaydı, ergen zengin olsaydı...

  allah rahmet eylesin.
 4. allah rahmet eylesin. yazacaklarımın yeri bu başlık mı bilmiyorum ama zaten akmayan sol framee yeni bir başlık eklemeyi gereksiz görüyorum.

  inanmayan olursa arar tarar linklerini de koyarım. trafik kurallarını üstelik yoğun trafikte bilinçli ve kasıtlı olarak ısrarla ihlal ettiği videoları internete bizzat kendisi tarafından yükleniyordu. bu durumu eleştiren cılız bir kaç ses tepki görüyordu.

  yıllardır, hep söylediğim şey, motorcuların tek beklentisi ve hatta tek güvenceleri, onlar kendilerinin de tabi ve uymakla yükümlü oldukları kuralları hallaç pamuğu gibi atarken diğer bütün araç sürücüleri örnek ve usta şöförler olmalı ki yaralanmasınlar, ölmesinler.

  kural hatası yapan araç sürücülerine karşı saldırganlıkları hep bundan. ben kural mural takmıyorum ama sen takacaksın, yoksa ben ölüyorum. ne kadar laf kalabalığı ve gürültü yaparlarsa yapsınlar benim tek duyduğum bu, ettikleri lafların tamamı bu basit mantık.

  hatta kurallara uyarken bile kurallara uymayan bir motosiklet sürücüsü olabilir diye ekstra bir çaba içine girmemizi bekliyorlar.