bartu ben - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.75)
bartu ben
"bartu ben; bir ‘az ünlü’nün, az daha ünlü olma hikayesini anlatıyor.bir zamanlar reytingi bol dizilerde ve art-house sinema filmlerinde sık sık boy gösteren bartu, birçok oyuncu için ciddi gelir ve kısa ömürlü şöhret kapısı olarak görülebilecek dizilerde oynamaktan bıkmıştır. hızlı yaşadığı hayatı sebebiyle artık parası da kalmamıştır. tam bu sırada karşısına oyuncu olmak isteyen kuzeni gizmo ve senelerdir görmediği dayısı çıkar. bir yandan dizilerde oynamadan hayatını kazanmanın bir yolunu arayacak olan bartu, bir yandan da kim olduğunu ve ne istediğini bulmaya çalışacaktır." (blutv)


 1. bartu küçükçağlayan'ın müziğine ailecek hastayız. oyunculuğuna da lafımız yok ama gene de bu diziye bir ön yargım vardı. tahmin ediyorum dizinin reklam kampanyalarıyla ilgili bir durum. "sevmem ben bu diziyi, cıvık cıvık" diye diye başladım izlemeye ama işler pek öyle gitmedi. son zamanlarda beni en çok güldüren, eğlendiren dizilerden oldu -bir diğeri derek- bartu ben.

  izleyicisini hafife almayan, zekice tasarlanmış, süper komik, şahane bir dizi. dizinin yalnızca tek bir bölümünden haz etmedim-6.bölüm- onda da ezgi mola komedisi baş rolde idi, gerçekten komik olmayan bir şey varsa o da ezgi mola komedisi bence.

  karakterlerin her biri şahane ama müfit kayacan'ın hayat verdiği dayı karakteri tek başına bir efsane olmuş, onu ben anlatmayayım hiç, izlemeniz lazım. trailer
 2. ahmet mümtaz taylan'in fotografini cenaze evinde allahsiz ahmet olarak gordugumde nedense cok pis kahkaha attigim dizi. 10 bolumluk cerezlik dedim izlerken ama cok hosuma gitti renkler, oyuncular, acilar...

  tolga karaçelik cok yetenekli bir yonetmen tekrardan taktir ettim.