bates motel - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.57)
bates motel
bates motel, carlton cuse, kerry ehrin ve anthony cipriano tarafından televizyon için hazırlanan bir amerikan gerilim dizisidir. alfred hitchcock'un çığır açan 1960 yapımı filmi psycho'daki olayların öncesini anlatan bu dizi, norman bates ve annesi norma'nın hayatına odaklanıyor. dizi, norma'nın kocasının ölümünden sonra, yeni bir hayata başlamak için oğlu ile birlikte bir motel satın almasıyla başlar. norma ve norman sahil kasabası oregon'daki evlerine yerleştikten sonra, kasabanın hiç de göründüğü gibi olmadığını anlarlar. yerli halk da onlarla kendi sırlarını paylaşmamaya kararlıdır. ama bates ailesi kendi sırlarını korumak için her şeyi yapacaklardır. dizi, rotten tomatoes ve metacritic gibi eleştiri sitelerinden genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. vera farmiga, dizideki performansıyla 2013 emmy ödüllerinde, en iyi kadın oyuncu emmy ödülü'ne aday gösterildi.


 1. oyunculukların kusursuz olduğu psikolojik-gerilim dizisidir. psycho filmini sevenler için efsane olabilecek dizidir.
 2. oyuncu kalitesiyle de güzel film. the departed daki psikolog kadın ve lost daki gizemli, gözleri sürgülü adanın koruyucularından biri olan şahıs oynuyor. psikolg kadın burda norman bates rolünde ve role tabiri caizse "cuk" oturuyor. diğer oyuncular da hiç sırıtmıyor.
  son radde gerilim veren güzel dizilerden.
 3. 3. sezon 8. bölümünde olduğum dizi. şu sıralar nirvanaya ulaştı heralde oyunculuklar da mükemmel. anladığım kadarıyla 5. sezon final yapacak.
 4. ikinci sezon dokuzuncu bölümdeyim. diyeceğim şudur ki: norma bates ve norman bates, fena şekilde sinir bozuyor! bazı gerilimli sahneler de kendimi bu ikisine küfür ederek buluyorum. o derece.
 5. her ne kadar psikolojimi yerle bir etse de izlemeden duramadığım psikolojik gerilim dizisi.