1. devlet tiyatroları perdelerini açtı. yeni sezonun yeni oyunu bayrak. oyun iki perde polisiye, dram türünde.
  beyoğlu küçük sahnede açılışını yaptı bende bugün izleme fırsatı buldum.

  oyuna gitmeden önce konusunu hiç okumadım sadece kimler oynuyor diye baktım, konusunu okumamış olmam açıkçası biraz canımı sıktı çünkü oyun yakın zamanda izlediğim haluk bilginer, ali atay, okan yalabık gibi kaliteli oyuncuların oynadığı "masum" dizisi ile birebir aynı. haliyle biraz sıkıldım. diziyi izlememiş olanlar için çok keyifli bir oyun olacağı görüşündeyim.
 2. istanbul küçük sahnede izleme mücadelesi verdik. başlarda sıkıcı, ortalarda ilgi çekici sonlara doğru heyecanlıydı. oyun hazırlanırken belli ki çok düşünülmüş, kurgusuna kafa yorulmuş.

  aile ve evliliğe dair yerinde tespitleri vardı, bu tespitler ilgi çekiciydi hatta. işıkçılar iyi iş çıkardılar, en vurucu noktalarda varlıklarını hissettik. yer yer mizahi öğeler de fena değildi.

  izlememis olanlara tavsiye ederim, harcanan vakit boşuna gitmeyecektir.
  abi
 3. sezonda izlediğim ilk oyun, sezonun da yeni oyunlarından. bence fena bir başlangıç değildi. oyunun sahnesi, dekoru oldukça başarılıydı. oyunculuklar da güzeldi fakat günlük konuşma diliyle akan oyunun içinde gönen aykaç'ın abartılı hıçkırıkları, abartının abartısı histerik halleri çok fazla sırıtıyordu fikrindeyim.

  oyun 2 perdeden oluşmakta, kendi içinde ise 4 farklı zamanda geçen 4 bölüme ayrılmış denilebilir.

  sıkıcı, kendini tekrar eden bir ilk bölümün ardından olay nedir ne değildir çözmeye başladığımız, nispeten temponun yükseldiği bir 2. bölüm geliyor. ardından oyunun en çarpıcı ve seyirciye istediğini veren 3. bölümü ve komedi unsurlarının arttığı, evlilik, aile ile ilgili yerinde tespitlerin seyircinin üzerine bol bol atıldığı son bölüm ile oyun sonlanıyor.

  aile, evlilik, kadın erkek ilişkileri polisiye bir hikaye çerçevesinde şekillendirilmiş. ama asıl olarak meselenin farklı türleriyle şiddet olgusu, şiddet sarmalı olduğu fikrindeyim. en azından beni bu konuda kendi içimde tartışmaya ittiğini söyleyebilirim.

  beklentimi karşılayan fakat üzerine çıkmayan bir oyundu. tavsiye ederim.