• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.26)
behzat ç
ankara cinayet bürosu amiri behzat ç., telsizden duyduğu bir intihar vakasına bakmak için olay yerine gider. arkadaşlarıyla doğum gününü kutladıktan sonra intihar ettiği sanılan genç kızın cesediyle karşılaşır. ilk gelen ekipler, kızın üzerinden çıkan 'intihar mektubunu' yeterli görüp olayın üzerinde durmamışlardır. oysa behzat ç.’nin fark ettiği birtakım gariplikler aklına cinayet ihtimalini getirir. olay mahallinde tem’de (terörle mücadele amirliği) görevli birilerinin olması olayın görünenin ötesinde, farklı boyutları olduğuna da işaret etmektedir. ölen kız urfalı zengin bir aileye mensuptur. babası okuması için ankara’ya yolladığı kızının beyninin yıkandığından, ölümünün siyasi olduğundan, örgüt tarafından infaz edildiğinden şikâyet eder. behzat ç. ve ekibi, harun, hayalet, akbaba, selim ve eda, olaya bakan savcıdan aldıkları destekle işe koyulacak, |at izinin it izine karıştığı’ bu vakayı çözmek için karmaşık bir mücadelenin içine girecektir.


 1. halkımıza kötü polis imajı verdiği gerekçesiyle! defalarca ceza ve sansür almış, daha iyisi gelemeyecek efsane dizidir. sadece polisiye değil hayatın içindendi karakterler ve karakterleri canlandıranlar..
 2. !---- spoiler ----!

  harun diye bir şey vardı dizide. yürümesi ve konuşmadan kameraya bakması bile beni güldürmeye yeten. ne zaman ki eda ile sevgili oldular işte o gün benden bir parça koptu gitti. işte o efsane sahne;

  https://www.youtube.com/watch?v=z25XWkWqZBg&; ;list=pl2lmmbod6x-0lljhcbt-3ouopcu7qz8en&index=20

  !---- spoiler ----!
 3. efsane diziymis, oyle soyluyorlar. ben hic izleyemedim. isten, gucten, televizyonsuzluktan, bilgisayarsizliktan. gerci ne kadar guzel olabilir ki? kesin seksist, maco bir karakterdir bu behzat denen adam. bi de la bebe falan deyisler yok mu su ankara agzi. iyy ifrit oluyorum.

  ama bayaa cesaret isteyen bir ismis galiba. rte'ye falan bayaa ilisiyomus adamlar. valla helal olsun. turkiye'de zor is. bu tarafini takdir ettim.

  bi de o behzat'i oynayan adam, adi aklima gelmiyo simdi fekat pek yakisikli adam. vali filminde izlemistim, pek sevmistim. tabii canlandirdigi karakterden kaynaklaniyordur ama olsun.
 4. mutlu
 5. behzat ' ın siyasetle hiç işi olmadı. en sevdiğim yönüdür. en sevdiğim karakteri hayalet. 'bana niçin hayalet diyorlar biliyor musun?' en sevdiğim sahne. behzat ç ile ilgili her şey ankara'yı özletir.
  elf
 6. oyunculaklarla ve süregelen senaryoyla türkiye dizi tarihinde başı çeken dizilerdendir. ama beni izleten şey behzatın psikolojisi ve erdal beşikçioğlu'nun bunu yansıtmasıdır.
  bragi
 7. fazla popüler olduğu için ısrarla, inatla hiç izlemedim.
  hele erdal beşikçioğlu sebebiyle, insanların akın akın behzat ç.yi izlemeye ankara dt nin bir delinin hatıra defteri ne gitmesine yıllar yılı uyuz oldum, deli oldum!
  ama bir sahnesine denk gelmiştim; hatırımdan çıkmaz;
  savcı bir hatun vardı, sanırım amire aşık: dünya yerinden oynadı, sen bana bir cm bile yaklaşmadın, demişti.
 8. herkes tarafından sevilmese bize kalsa keşke dedirten bi diziydi, öyle kalamadı orası ayrı ama en azından tadında bıraktılar. kitabı ayrı kendisi ayrı güzeldi.
  rip behzat ç.
 9. yalnızca filmlerini izledim. çok beğendim. televizyonda yayınlandığı zaman izlemek gibi olmaz ama dizisini de müsait bir vakitte izlemek istiyorum. seriye yeni filmler eklenmeli. behzat ç. yaşamalı.
 10. savcı esra'nın efsane repliği ile unutulmaz dizilerden biridir.

  !---- spoiler ----!

  "ağladım çünkü seninle konuşamadım. ağladım çünkü sen beni görmüyorsun ve ben seni seviyorum. sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşabiliyorsun. senin duygu radarına girmek için illa ölmek mi lazım behzat? cesaretin olmadan ne yapacaksın ki? hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun. geçmişe saplanıp kalmışsın. en büyük acıları sen çektin di mi, ben hiç bir bok bilmiyorum ki. acı nedir bilmem, yalnızlık nedir bilmem! dünyanın ekseni kaydı behzat? oniki santim yerinden oynadı, sen bana bir santim bile yaklaşmadın. saplantılısın. mutsuz olalım, ne var? biz de mutsuz oluruz. ben seninle mutsuzluğa da varım."

  !---- spoiler ----!