bekleme odası - zeki demirkubuz - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
bekleme odası - zeki demirkubuz
suç ve ceza`yı film yapmak isteyen ahmet hayata karşı nedensiz bir kayıtsızlık içerisindedir. sevgili serap hayatında başka biri olduğunu düşünerek onu terk eder. bir yandan da asistani elif ile beraber raskolnikov karakteri için oyuncu arayan ahmet, sonunda evine girmeye çalışan hırsızın bu rol için uygun olduğunu düşünür...

dostoyevski`ye ithaf edilen bekleme odası aynı zamanda karanlık üstüne öyküler üçlemesinin son filmidir. filmin yönetmeni, senaristi, görüntü yönetmeni ve kurgucusu zeki demirkubuz`dur. otobiyografik bir film olmadığı söylenmektedir.


 1. ufuk bayraktar'ın götürdüğü film. yoksa zeki demirkubuz'un oyunculuğu da bi yere kadar yani. dostoyevskiye ithaf edildiği söylenmiş ama pek de o hava yaratılamamış. yine de kötü film diyemem, iddiasını karşılamıyor sadece.
  abi
 2. zeki demirkubuz'un izlediğim 5. filmi ve tarzını anladığım kadar huyunu, suyunu, karakterini de çözümleme şansım oldu. bir kere bu film olmamış. zannediyorum yönetmen de böyle bir kaygıya düşmemiş kafasında kurguladığı üçlemeyi tamamlamış. yakınları bu film olmamış dese eminim hastırlan cevabı verecektir. belki masraftan kaçınmak için belki ben yaparım olur ego'su ile hareket ederek kendisi de oyunculuk tecrübesi edinmiş.
  suç ve ceza gibi bir kültü filmine konu edeceksen de bir destur çekmesi gerektiği söylenmemiş ve sonuç olarak ortaya bir şey çıkaramamış. şöyle söyleyeyim show tv'de kırmızı noktalı filmler olurdu o filmlerden birisinin adını unutmam "rejisörün yatak odası" idi. velhasıl bekleme odası filmi rejisorun yatak odası'ndan hallice bir film. hatta o kırmızı noktalı film daha bir konuluydu.