belçika - youreads  1. 1900'li yılların başında kongo'da bir çok katliama imza atmış ülkedir.masum insanlarin canini alan teroru besleyen ve desteklemeyen bir devlet konumundadir.
  2. yukarda bahsedilen katliamın başındaki kişi (bkz: 2. leopold) . en az hitler kadar lanetlenmesi gereken kişidir. fakat kendisi hitler gibi yahudilere değil de afrikalılara bu katliamı yaptığı için adı pek fazla bilinmez. hayat garip gerçekten. ağaçlar, kuşlar, böcekler...
  3. çok sevdikleri ve milyonlarca insanın katili 2. leopold'un ismini belçikadaki birçok sokak ve caddede görebilirsiniz.
  4. kürtler bu ülkede uyruğu hasebiyle memleketleri sorulduğunda ya da olumlu işler yaptıklarında "ben kürdüm'","türkiye farklı, kürtlük ve kürdistan farklı" diyerek karşı çıkarlar. adli ya da olumsuz işlere kalkıştıklarında ise ilk fırsatta türk ünvanı kullanarak konsolosluk desteği almak isterler.
  5. havasi insani cildirtan ulkedir. hava durumuna bile guvenemezsiniz, cunku ayni gun icerinde gunes yagmur ruzgar simsek kar gormeniz mumkundur. bazen yagmur yagmasi ve gunes acmasi dongusu 10 dk icerisinde gerceklesebilir. net olan tek sey ise, o semsiyeyi yaninizdan ayirmamaniz gerektigidir.