belgesel önerileri - youreads

 1. sağlık komplosu - https://www.google.com/search?q=sağlık+komplosu
  et yemeklerinden şarap içeceklerine kadar bilmediğimiz birçok şey anlatılıyor. izlerken açıkçası yenecek bir şey kalmıyor ki dediğim oldu. vejeteryan olmaya götürüyor biraz.
 2. through the wormhole with morgan freeman

  çoğu bilimsel belgesel serisi genel izleyici kitlesine hitap ederken, bu seri biraz daha bir şeyler bilenlere yönelik yapılmış. sadece bu yönü bile izlemek için yeterli olurken her bölümde ele aldığı konuları tez-anti tez şeklinde birkaç farklı bakış açısıyla değerlendirmesi ayrı güzel. bu sayede son kararı biraz da seyirciye bırakıyor.
  jimi
 3. aşırı pintiler.. insan izlerken şaşkınlıktan küçük dilini yutabilir doğrusu. amaç hayatı küçültmek mi yoksa kazanılan alışkanlıklar mı? belki de bir yaşam tarzı ama kimi davranışlara anlam vermek mümkün değil..
 4. that sugar film

  şekerin zararlarını anlatan , eğlenceli bir belgesel. tlc kanalında fit to fat to fit adlı programa benzer diyebiliriz. avustralyalı damon gameau'nun yazdığı,yönettiği ve oynadığı yapımda , damon günlük yemeğine her gün 40 çay kaşığı oranında şeker ekliyor ve vucudundaki değişimleri gözler önüne seriyor.

  hiç bir işe yaramazsa kolayı bıraktırır.

  bir benzeri için (bkz: super size me)