ben seninle mutsuzluğa da varım - youreads 1. aşktan gözü dönmüşlerin akıl dışı söylemi. mantıksız bir talep, istem. aslında bu cümleyle anlatılmak istenen şudur:
  "senin mutsuzluğuna rağmen salt seninle olmak beni mutlu edecektir. senin mutluluğunun hiç bir önemi yok, yeterki ben mutlu olayım."

  bu sözle devam edilen ilişkinin "benim olacak fıstık, binecem üstüne, vuracam kırbacı, vuracam kırbacı!" efsane repliğini sarf eden dombili piç ile repliğe konu fıstık arasındaki ilişkiden farkı yoktur. fıstık olmayın, dombili piç de olmayın.
 2. önce cemal süreya ile karşımıza çıkan (bkz: cemal süreya - mut(suz) ) sonra behzat'ın bahar'a sarfettiği sözlerde(bkz: behzat ç. 10.bölüm) kendini gösteren ve asıl olarak daha sonra karşımıza savcı esra'nın behzat'ı derinden sarsan cümlesiyle çıkan(bkz: behzat ç. 30. bölüm) ve her defasında yüreğimizi dağlayan cümle.
 3. insanın aradığı diğeri zaten bunun için yok mu?

  ben derdimi kimseye anlatmak istemem ama "birine" anlatmak isterim ya da ben o "birinin" mutsuzluğunu da dinlemek isterim.

  galiba benim kafamda öyle "biri" var ki, bulduktan sonra ben veya o olmayacak.
 4. sevgiden değil tutkudan ileri gelen cümledir.söyleyen kişi sadece tutkusunun peşinden giden bir hayalperesttir belki.çok mutsuz olsam bile seninle,yanında olduğum için hissettiğim mutluluk averaj farkıyla öne geçer demeye çalışan bir laf cambazı belki de.