beni unutma - özer kızıltan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.50)
beni unutma - özer kızıltan
olcay iş hayatında oldukça başarılı, genç, bekâr ve güzel bir kadındır. ciddi bir ilişki yaşadığını düşündüğü sevgilisi hakan’ın kendisini aldattığını acı bir şekilde öğrendiğinin ertesi günü sinan’la tanışır. olcay’ın ilişkisinin bittiği gün sinan da verdiği ani bir kararla nişanlısı ebru ile evlenmekten vazgeçer.
 1. (ilk yazı silinmiş, başlık başa kalmış.)

  geçen gün televizyonda denk geldiğim ve bir yerden sonra içim kaldıramayacak diye bıraktığım film. neden içimin kaldırmadığına sonra tekrar geleceğim ama önce filmin zaman akışından bahsedeyim.

  filmin izlediğim kısımları atlamalı skeçler gibiydi; kızla çocuk tanıştı, sonraki sahnede hoop evlendi, sonraki sahnede hoop hamile, sonraki sahnede 3 yaşındaki çocuklarına oyuncak alıyorlar filan. bu da bir teknik ve süreç anlatılıyor da "biraz hızlı gitmiyor muyuz" hissi oluşturuyor bir miktar.

  filmin başında kültür bakanlığı ile ilgili bir ibare görüp televizyon kanalını da düşününce dedim "herhalde kanal bir ceza aldı, mutlu mesut, sakin bir film yayınlayacak" ama değilmiş :/

  !---- spoiler ----!

  filmde gencecik kadın pick hastalığı diye bir hastalığa yakalanıyor. alzheimer gibi bir hastalıkmış ama belirtileri, olacakları doktorun kocaya anlattığı sahnede içim parçalandı. unutkanlık, sinir krizleri, ilgi ve mantık kaybı, konuşma - yazma bozukluğu... sevdiklerimizi kaybetmek zaten kötü ama bu şekilde önce zihinsel olarak kaybetme sürecini yaşamak :(

  !---- spoiler ----!