benimle oynar mısın - aydın bulut - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.75)
benimle oynar mısın - aydın bulut
talihsiz bir olay sonrasında ceza alarak hapishaneye gönderilen sibel, sekiz yıllık mahkumiyetin ardından özgürlüğüne kavuşur. ilk işi ise bu süreçte yetimhanede barınan kızı rüya'ya tekrar kavuşmaktadır. kızını yanına alıp doğduğu günden bu yana yaşadığı beşiktaş semtinden, antalya'ya taşınmayı planlar. ne var ki rüya'nın bu güzel semti bırakmaya niyeti yoktur. zira rüya annesinin yokluğunda beşiktaş'a sımsıkı sarılmış ve büyüdüğünde beşiktaş'ta futbol oynayan bir oyuncu olmanın hayallerini kurar olmuştur. bu nedenle annesiyle başka bir şehre taşınmayı istemeyen rüya'nın acil olarak yapması gereken daha önemli bir iş vardır: annesinin hapse düşmesine neden olan babasını bulmak...
arka planda beşiktaş taraftar sevgisini işleyen filmin oyuncu kadrosunda eyşan özhim, ertan saban ve uğur polat'ın yanı sıra küçük oyuncu rüzgar boyle de yer alıyor.
 1. bir beşiktaş hikayesi.

  oyunculuk ve filmde kullanılan müzikler ancak idare edebilecek düzeyde. berbattı diyemem ama çok da iyi olduğunu söyleyemem. ama filmin sonunda çalan erdal güney'in haydi kalk ayağa marşı ve akabinde giren görüntüler benim gönlümü almaya yetti. filmin esas konusundan çok arkaplanda işlenen konuları beğendim. küçük bir sahayı inşaatçılara satmak istemeyen tribüncüler, gezi parkı sloganları ve beşiktaş'takilerin semt yaşamı beni etkiledi. ama ben beşiktaşlı olduğum için böyle şeylerden etkilenmem de kolay oluyor.

  bütün beşiktaşlılara tavsiye ederim. beşiktaşlı olmayanlar da eğer forrest gump gibi kült bir eser izlemeyecekseler izleyebilirler.
 2. ön yargıyla başladım beşiktaşlı olmadığım için hatta sinematografik açıdan çok kötü olabilir hatta ciddi anlamda kötü ama herşeyin ötesinde bi duygu var ve çok güzel. film nasıl çekilmiş kamera senaryo falan bazen boş vermek gerekiyor film bana ne bıraktı film bana kocaman bi mutluluk bıraktı.