benzin istasyonu yalnızlığı - youreads

  1. vardır böyle bir şey. bu holivud filmlerinde, ıssızlığın ortasında ki benzinlikte tek başına oturan kot ceketli, uzun sakallı, tüfeği duvara yaslanmış adam tiplemesi buna güzel örnek. bana ıssızlığın resmini çizebilir misin abidin?

    şehrin hafif dışında kalan bir eviniz varsa, karanlığın içinde ki o benzinlikleri görürsünüz. şehirler arası otobüslerin yanlarından geçtiği çok ışıklı ama kimsesiz yapılar.

    buna en yakın şey, uzak taşra yollarında ki çürümüş yol levhalarıdır. eğilmiş, okunmayan, bakılmayan... her şeye anlam yükleme hastalığı değil tabi bu. yalnızca bir fotoğraf çizmek istedim.
  2. hep çok merak uyandırıcı gelmiştir. uzun yolculukta gece yarısı uğranan ıssız bir yolun kenarındaki benzin istasyonunu zihnimde canlandırabiliyorum ve fena çekici geldi an itibariyle.
    üç yanın karanlık, uzun süren yalnızlık. oyalanacak sağlam şeyler lazım olur herhalde. eğer tek çalışan varsa biraz da ürkütücü bir durum. nasıl işlediğini kestiremiyorum ama ıssız bir yerdeki benzin istasyonu ve benzeri içeriğe sahip filmler duymuşsanız, izlemişseniz mesajınızı bekliyorum hoşuma gitti