beyaz kurdele kampanyası - youreads 1. düşünün ki, kadınlardan nefret ediyorsunuz.
  o kadar nefret ediyorsunuz ki, üniversiteye gidiyorsunuz, sınıfınıza giriyorsunuz, elinizdeki silahı gösterererek kadınlar buraya erkeklerde buraya diyerek sınıfı ikiye ayırıp, kadınları silahla tarıyorsunuz.
  bu kadın düşmanlığı, türkiye de yaşanmıyor. aralık 1989'da kanada'nın quebec eyaletinin başkenti montreal'da bulunan ecole polytechnique de montreal adlı üniversitenin mühendislik bölümünde yaşanıyor.
  (bkz: montreal katliamı)

  bu hikayeyi belki daha sonra zaman bulursam ayrı bir başlık açarak anlatırım. yalnız şu an işe gitmem gerektiği için beyaz kurdele kampanyasına değinmem gerekiyor.
  bu katliamdan anlayacağımız üzere, kadın nefreti sınırları aşmış, dünyanın ''en geri'' ülkesinden , ''en ileri '' ülkesine kadar tüm toplumlarda görülen bir olay ve erkeklerin, kadınlara ve kızlara yönelik şiddeti ''toplu'' ve ''küresel'' bir harekettir.
  bu toplu ve küresel hareketi engelleme üzerine kurulmuş, sivil toplum hareketi olan kadın feminist hareketlerinden biri de wrc kısaltması ile bilinen white ribbon campaign hareketidir.

  tüm dünya milletleri beyaz kurdelelerini takarak '' erkeklerin silahlarını bırakmasını'' istiyordu.
  60'tan fazla ülkede aktif olan hareketin çağrısı şu idi;
  ''sağlıklı ilişkileri, cinsiyet eşitliğini teşvik etmeyi amaçla ve şefkatli bir erkeklik vizyonu geliştir''