beyaz show'a bağlanan öğretmenin çağrısı - youreads

 • youreads puanı (5.88)


 1. dün gece beyaz show'a telefonla bağlanan ayşe çelik, diyarbakır'da çocuklar ölmesin dedi. bu çağrı, bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada terör propagandası olarak görüldü. kanal d, bu çağrının ardından yaptığı açıklamada "23 yıllık yayın tarihinde ülkemizin değerlerine ve menfaatlerine bakışı çok belirgin olup, terörün her türlüsüne karşı Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü ilke edinmiş Kanal D olarak hem böylesi bir provokasyonun hedefi olmanın hem de akla hayale gelmeyecek senaryolarla yıpratılma gayretinin üzülerek farkındayız. Doğan TV ve Kanal D ilk günden bugüne devletin yanında yer almıştır. " sözleriyle söz konusu kişiye hukuki işlem başlatılacağını duyurmuştur.

  gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. bu nasıl bir acizliktir? bu kadar naif bir açıklamaya da mı tahammülümüz yok? bir de devletin yanında olmakla övünüyorlar. evet yaptığınız bu vicdansız açıklamalarla sizin yeriniz tam da tüm bu pislikleri yapan devletin yanıdır. çok kötüsünüz. gerçekten çok kötüsünüz.

  milli eğitim bakanlığı da hiç gecikmeden ayşe çelik adındaki öğretmenleri bulup tek tek aramış ve bu öğretmenlerin böyle bir provokasyona katılmadık sözleriyle bahsi geçen kişinin öğretmen olmadığını ortaya çıkarmıştır. bravo size.

  edit:imla
 2. ayşe çelik'in (ya da her kim ise çünkü kim olduğu değil neler söylediği önemli) sözleri ana akım medyada hem de prime time'da hiçbir şey yokmuşçasına vur patlasın çal oynasın eğlenen ve eğlenenleri izleyen milyonlarca kişinin suratına bir yumruk gibi patlamıştır. oradaki herkes bilmem şaşkınlıktan mı yoksa gerçekten destekledikleri için mi coşkuyla alkışladılar sözlerini. umarım destekledikleri içindir. onlarca eylem yapılıyor neler olduğunu anlatabilmek için ancak bu kısacık konuşma kadar etkisi olmuyor maalesef.

  bu arada orada bu sözleri alkışlayarak destekleyen herkes hakkında da soruşturma başlatılabilir diye endişe ediyorum.
 3. evet çocuklar ölmesin. hastanelere, okullara hatta ana okullarına bomba yerleştirenlerin; türk askerlerine haince pusu kurup şehit eden bölücülerin kökü temizlensin.
 4. beyazın bizim de duamız aynı şekilde derken nedense devlete değil de teröre karşı bir duruş sergilediğini hissettim. duruşu, alkışlatması falan bana telefondaki kadına karşı duruş, protesto gibi geldi. bir ben değilimdir bunu hisseden.

  ve evet, hepimiz duacıyız ki çocuklar ölmesin...
 5. kendisini en iyi şekilde tanımlayan fakat okuduğunu anlamakta bi o kadar yetersiz solucan yazar. açık ve net diyorki sana eğer bir grup kendini korumakla yükümlü kimseye pusu kurar öldürürse kendisi de çocukları da korumasız kalacktır ve o da buna hazır ve isteklidir ki bunu yapıyor. suçun şahsiliğini mi tartışıyoruz ya. meta mısın kardeş???
 6. Olay sebebiyle sunucuya terör propagandası yapmak suçundan soruşturma açılmıştır.
  kgn
 7. beni olayın öncesi veya kendisi pek ilgilendirmese de sonrası dikkatimi çekmiştir. ülkecek çıldırdık ve beyaz gibi tarafsız, politik yorumlardan kaçınan bir adamı bile vatan haini ilan edip terörist muamelesi yaptık. yapıldı yani. (beyazıt ve diğer sanatçı/ünlü tayfasını bu tavırlarından dolayı hep yadırgarım, onların sessizliği bu çıldırışa, iç savaş yaşayan vatandaş psikolojisinin oluşmasına epey yardımcı oldu ama bu ayrı bir konu.)

  bitaraf olmayan bertaraf olur. bildik mi? bitaraf olmayan herkes terörist olacaktır eninde sonunda. şu anda hayatımızı esas alt-üst eden konu budur. 40 yıllık terörün sona ermemesi, kimin ne kadar suçlu olduğu tartışmasının yeri ise bana kalırsa burası, bu olay değildir.
 8. Kanal D’de Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’a 8 Ocak Cuma akşamı telefonla bağlanarak “Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın” diyen öğretmen Ayşe Çelik hakkındaki soruşturmayı protesto için kendini ihbar eden 38 kişi ile birlikte, öğretmen Ayşe Çelik ve programın sorumlusu Kadir Tunalı hakkındaki davanın ilk duruşması bugün görülüyor.

  öğretmen ayşe çelik'in savunmasından bazı cümleler:

  "Ülkenin güneydoğusunda bir çok kentte hayat felç oldu. Ben mağduriyetlerin tanığıyım. Ölen, ağlayan, aç kalanlar için farkındalık yaratmaya çalıştım. Beyaz show'da düşüncelerimi paylaştım. Ancak o gün herkes alkışlamış iken akabinde öğretmen olmadığım söylenerek, terörist ilan edildim ve medya eliyle linç edildim. Söylediklerimin arkasındayım. Ölçüt düşünce ve ifade özgürlüğüdür."

  ayşe öğretmen ile birlikte yargılanan yazar oya baydar da kendi savunmasını şu sözlerle yapmış: Ayşe Çelik'in çığlığını duyduktan sonra vicdani sorumluluk nedeniyle çatışma bölgesine gittim. Gördüklerimden sonra onun çığlığına ortak olmak istedim. (Mahkeme başkanına) Siz gitseydeniz ve orada yaşananları görseydiniz siz de ortak olmak isterdiniz. Bu bir zihniyet yargılamasıdır. Şimdiye kadar çok fazla şeyden yargılandım. İlk kez yapmadığım bir şeyden yargılanıyorum.

  kaynak: marksist.org ve t24
 9. evet ölsün. babasıyla ve üreme potansiyeli olan tüm aile fertleriyle birlikte ölsün. çünkü eline silah verip zorla çocuğuna insanlara ateş ettirten onlar. hepsi ölmeden bir sonraki kuşağa bu şiddet akımının geçişini durduramazsınız. diyelim bu çocuk ölmedi büyüdü çocuk sahibi oldu ,babadan ne gördüyse o çocuğa öyle davranmayacak mı ? geçin şimdi eğitim ile çözülebilir ama ayaklarını, eğitim vermek size sadece işini daha iyi bilen terörist ve şiddet yanlısı bireyler yetiştirir. en büyük terör örgütlerinin başındakiler hep eğitimli insanlardır.