bim - youreads

bim
 1. bim birleşik mağazalar a.ş. adıyla hizmet veren indirim bakkalı bim hemen hemen türkiye'nin doğu hariç diğer bölgelerindeki tüm mahallelerinde vardır. ak parti döneminde hızla büyüyen bim'in en büyük ortağı türkiye'nin en zenginlerinden (bkz: mustafa latif topbaş) olmakla birlikte bist hisseleride oldukça değerlidir.
 2. açıldığı tarihten bu yana konumunu bozmayan, satış fırsatlarını çok iyi değerlendiren, çok hızlı yükselen, öğrencilerin vazgeçilmezi, öğrenci olmayanların da vazgeçilmezi marketler zinciri. herhalde birinci olmuştu en çok kazanan firmalar sıralamasında bu arada.
 3. hard discount market türünün ülkemizdeki en büyük temsilcisi. başarısının sırrı en düşük kaliteli ürününün bile "eh işte" seviyesinde olmasıdır.
 4. Halkımıza star wars sevgisi aşılamada, corc lukastan daha fazla emeği olandır:
  işte kanıtı
 5. diğer marketlerde de bulabileceğiniz bir çok ürünü en uygun fiyata satar bunlar, belki de bu yüzdendir yayılmaları.
 6. sürekli aşağılanmasının küçümsenmesinin nedeni sistemden küçük küçük yemlenen "orta sınıf" insanların içten içe yoksulluğa, fakirliğe duyduğu nefrettir.

  bim'e en çok onlar küfreder. çünkü bim, kapitalist düzen içerisinde tutunamamışlığı simgeler. tutunamamak ise yeteneksizliktir ve hatta embesilliktir, salaklıktır.
 7. sırf ucuz olduğu için her ürünün alınmayacağının kanıtı olan market zinciri. ama hem ucuz olup hem kaliteli urünü de yok değildir.
 8. giderek daha başarılı olduğunu düşündüğüm market zinciri. anadolu'nun en küçük ilçelerinde bile açılması bile başlı başına takdir sebebi. böylelikle her cuma ülkenin her yerinde insanlar aynı ürünü alabiliyor ve bu hafta bim'e ne gelmiş diye birbiriyle yarışıyor.
 9. hazır giyimde lc waikiki ne ise, marketçilikte bim odur.