1. gelecek kaygımı bitiren şahıs.

  "acaba hangi projede çalışmalıyım, enerji sektöründe mi devam etmeliyim, şu sertifikayı alsam fena olmaz yurtdışında maaşı direkt arttırıyor, bu programı da etkin kullanamıyorum ne biçim mühendisim, yüksek lisans işini sallamasam mı ki bu kadar" derdine son.

  bak ülkenin başbakanına ve derin bi nefes al, rahatla.

  kariyer hesapları, gelecek kaygısı, işsizlik. nedir ki bu adamın başbakan olduğu bir dünyada. resmen ümit pompalıyor etrafa.
 2. an itibariyle yaptığı açıklamada her zaman söylenen sözleri söyleyip terörle mücadelenin en önemli adımını yapıp kınıyor.
 3. hani vardır ya yavşak bir muhtar, köylüyü kandırıp tarlaları ucuza sattırır, hatta belki ağa olur, sonra gider köyün en güzel tazecik kızını parayla satın alıp, gül gibi soldurur, köküne zehir atar...
  şimdi de o muhtarın yüzünün traktör tekerleğiyle ezdildiğini hayal edin.
  hah işte bu da öyle bir tip.
 4. mesut
 5. atanmış başbakan olarak tarihe geçecektir.
 6. 58. hükümetten 61. hükümete kadar Ulaştırma bakanı olarak karşımıza çıktı ve bulunduğu bakanlığın kapsamı arttırılarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yeni bir görevle bu zamana kadar geldi.

  Merak edenleri için ;
  İTÜ'de Gemi inşa ve Deniz bilimleri fakültesinde okudu ve ardından ise WMU ( World Maritime University ) , isveçte bulunmaktadır , 2 yıllık bir ihtisas daha aldı.

  3 dönem kuralı ile İzmir Büyükşehir belediye başkanlığı için yarışmış olsa dahi %36 ile kazanamadı ve Recep Tayyip Erdoğan'a olan yakınlığı dolayısı ile kendisine danışmanlık yapmaya başladı. Kendisine danışmanlık yapma sebebinin gerçekten bir şeyler danışmak yerine siyasette bulunduğu önemin sıcak kalmasını sağlamak için olduğunu düşünenlerdenim.

  yabancı dil bildiği söyleniyor lakin ingilizce olmadığı kesin

  Denizcilik konusunda bilgisine dair söylenecek bir şey yok zira İDO'nun başına gelerek gerçekten önemli işlere imza atmış birisi lakin konu siyaset olunca pek de aydınlık halini göremiyoruz. Tipik bir akp vekili...

  Yolsuzluk konuşması : şöyle buradan buyrunuz

  Malatya Mitingi ve Başkanlık konusu : Lütfen buradan alın

  Binali yıldırım ve teknoloji : Açmak istemezseniz sizi yargılamam

  Hükümetlere salt seçilmiş ve bunu ise çok da siyasi birikiminden ötürü kendini seçtirmeye zorlamış olduğunu sanmıyorum.

  Davutoğlu döneminde kendisi ile anlaşmazlığa girdiği çok gösterilmese de inceden kendisini Süleyman Karaman konusunda gösteriyordu. Süleyman Karaman eskiden TCDD başında bildiğimiz isim ve geçtiğimiz seçimde ise Binali yıldırımın desteği ile Erzincan'da aday olması bekleniyordu lakin listeye dahi giremedi. Daha sonrasında ise kulis bilgisine dayanılarak yazılan yorumlara dayanaraktan şu konuşulmaya başlandı;
  Madem vekil olamadı, Yıldırım onu kendisine yardımcı olarak istiyordu lakin Davutoğlu bunu da istemiyordu. Yıldırımın bakanlığı sırasında ( Davutoğlu döneminde ) tüm bakan yardımcıları yerlerinde vekaleten oturmaktaydı. Onca zaman herhangi bir atama olmadı ve Ulaştırma bakanlığına bakan yardımcısı atama konusu çokta zor halledilecek bir şey olmasa gerek.

  Bunun gibi tartışmalar davutoğlu hocamız ve erdoğan reisimiz arasında bir ayrılık mı var iddialarını güçlendirdi ve Binali yıldırım ise böyle bir ayrılık var ise reisçi olduğu ortadaydı.

  Sırf bu sebepten ötürü Davutoğlu koltuğunu bırakmadı ama bırakmak zorunda kaldıktan sonra yerine gelebilecek en iyi seçenek ve polemik yaratmayacak ( Berat Albayrak gibi ) kişi ise Binali Yıldırım gibi görünüyordu.

  Başbakanlar tabi ki de ülkeyi tek başlarına yönetmiyorlar. Yani Davutoğlu da ülke yönetme konusunda çok bilgili biri değildi. Her başbakanın sahip olduğu gibi onlarca kendi alanında uzman danışmanı ile birlikte ülkeyi idare ediyorlardı. Yani birazcık da ülkeyi aslında danışmanlar yönetiyor.

  Lakin Davutoğlu ve Binali yıldırım arasındaki yegane fark şu olacak; ülke yine aynı şekilde yönetilecek iç işlerde. Lakin bazı önemli yol ayrımlarında artık Başbakanın kendi düşüncesi ile hareket edip imza atması gereken konularda Binali yıldırım Reisin yolunu izleyecek. Bunlar avrupaya yakınlaşmak, Suriye krizi, başkanlık modeline geçiş vb. konular.

  Öyle veya böyle, hayırlı olur umarım
 7. yeni başbakanımız,

  gelde cem uzan'ı arama.
 8. bir adam düşünün ki hergün ekranlara çıkarak, il il, ülke ülke gezerek aslında ne kadar işe yaramaz gereksiz olduğunu, olmasa herşeyin daha kolay gerçekleşeceğini anlatsın

  düşük profilli olmayı da en iyi siz bilirsiniz
  wtf
 9. an itibarıyla teşekkür konuşmasında ysk'yı unutmuştur...