bir kap su bir kap mama - youreads

  1. kedimiz geri geldi.

    hemen hemen bebekliğinden beri beslediğim kedim, mıntıkayı sahiplenen ve ona saldıran bir kedi gangi yüzünden bizi terketmişti. yalan yok, yeni gelenleri hiç beslemedim, besleyenlere burada beslemeyin dedim ve hatta onları uzaklaştırıp kedimin geri gelmesini sağlamaya çalıştım ama başaramadım. bizim ki diğer kedilere karşı kendini koruyamıyordu. mamasını koyar, o yerken başında bekler, gelen diğer kedileri kovalardım zaten. çeteyse kedimin sadece mamasına değil, mıntıkasına da göz koymuştu. tamamen sürdüler onu ve bölgeye yerleştiler. hiç sevmedim onları, kova kova su döktüm üzerlerine zırt pırt, kaçtılar ama hep geri geldiler.

    sonra, 2 ay kadar önce sahipleri yanlarında ama salık 2 pitbull gözlerimizin önünde çeteye saldırdı. sahipleri ve 1-2 kişi daha pitbulların kafalarına, sırtlarına kaptıkları sopalarla vurmalarına rağmen durduramadılar pitbulları. ele başı ağır hasarlı bir halde önce arabamın altına, sonra oraya da peşinden gelen pitbullardan birinden kaçarak arabamın motorunun içine kaçtı. çıkaramadık motordan. itfaiyeyi çağırdım, motora sanayi tipi bir tüpten bir gaz sıktılar, girdiği yerden çıktı ve arka ayakları tutmaz bir halde başka bir arabanın altına kaçtı. veteriner çağırdık, 1-2 hafta bir klinikte kaldı, durumu fena değil ve birisi sahiplendi, artık sokaklarda değil. o yatarken, çeteden sanırım ikisini araba ezdi. sanırım çünkü birini ezilirken gördüm, diğerini sadece duydum. çetenin kalan son üyesi de ortadan kayboldu. sanırım onu da sahiplendiler.

    ve bu sabah, yıllar sonra kedim geri geldi. yaşlanmış, biraz yabanileşmiş. suyunu verdim, mamasını her zaman aldığım market kapandığı, diğer ikisinde kalmadığı için veremedim. salam falan verdik bir şeyler.

    Adı yok, sadece kedi diyoruz, bizim ki diyoruz.
  2. desteklediğim kampanya. belediyelerin hayvanlar için özel yaptırdığı su kaplarına çöp atan insanlarıysa bir türlü anlamıyorum. ben yere atmayayım diye çöp kutusu bulana kadar bekliyorum. bu insanlar çöp kutusu aramayı geçtim sanki gıcıklığına yapar gibi su kaplarının içine çöplerini atıyorlar. yer kalmadı sanki. nasıl insan bunlar çözemedim.