bir mekan açacak olsanız ismi ne olurdu - youreads 1. la violencia .

  yani şiddet demek. kaliteli bir bar olacak. hayalini kuruyorum. yarı restoran tarzi, çok güzel yemeklerin yapıldığı bir mutfak felan... ah ah..
 2. bir kitap kafe açıp adını "kıraathane" koymak istiyorum.
 3. benim bir fikrim vardı. tabii gerçekleştirme ihtimalim düşük de olsa, anlatayım sizlere.

  mekanın adı "heaven & hell"

  mekana giriş biraz uzun tutulacak bir koridordan oluşacak -sırat köprüsüne benzetilecek- ve orada sürekli dio'dan heaven&hell şarkısı çalacak.

  giriş katı araf olarak geçecek, burası için çok spesifik özellikler bulamadım.

  mekanın alt katı hell yani cehennem temalı olacak. taban kırılmaz sert camdan oluşacak ve altında alev figürleri olacak.

  üst kata çıkan merdiven tabii ki stairway to heaven adını alacak ve burada da led zeppelin'den stairway to heaven şarkısı çalacak.

  üst katta heaven yani cennet teması işlenecek tavanı ve duvarları bu temaya uygun duvar kağıtları veya resimlerle süslenecek.

  yapan olursa haber etsin uğrarız.
 4. "parlak fikirler atölyesi" açmayı düşündüm. boş dükkana kira ödenmez diye vazgeçtim.
 5. eski olurdu. hayalimde hep o pulu fiction'daki mekan var. aynısından yapacağım.
 6. muhabbet adında bir yer açmak isterdim.
  herkese, yılların müdavimi gibi davranılmasını, sanki mahallede elinde büyümüş mahallenin genci gibi sıcak hissettirecek bir yer olmasını isterdim.

  mutlaka duvarların neredeyse tamamı kitaplıkla kaplı olsun, insanların yalnızca insanlarla konuşarak değil, okuyarak da muhabbet edebileceği anlaşılsın, kitap okuyana özel kahve yapılsın ve özel koltuklar sunulsun isterdim.

  pektabii ki olmaz, asla. kötüler var, bırakmazlar.