bird - clint eastwood - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
bird - clint eastwood
charlie parker'in hayatını anlatan film.


  1. açıkçası filmin tümünü izlemedim, izleyemedim. bi kere, internette dolaşan kopyaların kalitesi epey düşük. filmin çoğu karanlık sahnesi çöp oluyor.

    bunun yanında, seyrettiğim ilk yarım saati için en azından, eastwood normal ama sadece biraz çılgın bir adammış gibi resmetmiş bird'ü. halbuki bird normal değildi. muhtemelen bir dahi olmasının yanında, dehayla birlikte gelen bi dolu abuk sabukluğu vardı. yapmacık bir ingiliz aksanıyla konuşurdu mesela ki filmde öyle konuşmuyor. tatmin edemediği bir seks bağımlılığı vardı. en saçma ortamlarda hayat kadınlarına blow job yaptırmak hobileri arasındaydı. eroin bağımlısıydı ve eroin düzenli eroin teminini sürdürebilmek bütün hayatına şekil veriyordu. bu yüzden çulsuzdu ve çaldığı gruplardaki müzisyenlerin hakkını gaspetmekte bir sakınca görmüyordu. açlığını doyurmaya odaklı bencilin tekiydi.

    belki filmin ilerleyen kısımlarında bu hususlara deginiliyordur ama seyrettiğim kadarıyla çizilen tipleme epey steril. olması beklenen bir charlie parker resmedilmiş, olan değil. kaliteli bir kopyası elime geçerse tekrar şans vereceğim filme.