bitcoin - youreads 1. elektronik para birimidir. genelde deep web'de kullanılır, popülaritesi her geçen gün artmaktadır. maksimum bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır.türkiye'de de tl karşılığı bitcoin almak mümkündür.
 2. takip edilmesi zor olan, yasal olan, üretimi zor olan(çok enerji harcamakta) "sanal" para birimi.
  psk34
 3. geniş aralıklı değişim grafiği ile al-sat işlemlerinden iyi paralar kanazilabilen yeni para birimi. bugün itibariyle değeri 1400 tl. eğer cuzdaninizda 2 btc varsa al-sat işlemleri ile günlük 20-100 tl kazanmak olasıdır. hele bitcoin in yarilanma zamanı yaklaşmış ve değerinin ciddi yükselişe geçmesi bekleniyorken yatırım tavsiyesidir. azıcık riski de yok değil.
 4. tıpkı dolar gibi alım satım yapabileceğiniz , çok ama çok değişken , riskli , pahalı para birimidir.

  bitcoinde para sürekli birinden birine bir diğerinden bir diğerine geçtiği için de takip edilmesi zordur.bu yüzden yasa dışı işler için genelde tercih edilir.

  anlık alım satım yaparak gayet güzel paralar kazanabilirsiniz. ne kadar yüksekten oynarsanız o kadar para gelir haliyle. 1 btc fiyatı yukarda yazıldığı gibi 1400 tl'dir. eğer cepte para varsa yeterince 50 belki de 100 btc ile oynamak günlük 5000 tl gibi güzel paralar kazandırabilir size. tabi kaybettirebilir de.

  edit : çoğu kişinin aklındakinin tersine bitcoin yasaldır.
 5. yeni rekorlar peşinde. 1200 dolara kadar geldi. daha kârlı bir yatırım aracı yok gibi. geçen yıl dünyada en çok kazandıran elektronik para oldu. bu yıl daha çılgın şeyler yapacak . bu entry burda dursun. 10 bin dolara kadar yolu var. 3-4 dolar ile başlayan serüveni bakalım nerelere varacak.
 6. finans, para konularinda bir gerizekali oldugum icin ne oldugu, kar-zarar ile ilgili fikir yurutme yada yorum yapma gibi bir luksum yok. ilkokul yillarimdaki taso veya misket uzerine kurulu takas ile arkadas arasinda birseyler alma gibi birseye benziyor. misal mega 10 taso karsiliginda arkadasin tetrisini 1 haftaligina almistim. sonra tetris yayginlasinca 1 tasoya bir oyun oynayabilirdin. neyse iste sonu yok bu islerin bir bakmissin cok degerli bir bakmissin elinde patlamis. finans konularinda gerizekali oldugumu soylemistim ustume gelmeyin.
 7. güncel fiyatı 8174 dolar olan sanal para birimi. daha dün 4000 diyorduk ulen zalımın oğlu. aniden dibi görebileceği gibi geleceğin en gözde para birimi olma ihtimali var. yukarda yazıldığı gibi , kimse bilemez.

  edit : yanlış duymadınız. 1 btc , 8174 dolar :')
  edit2: güncel değer , 10687 dolar...
 8. geçenlerde düşmüşken almak lazımdı. bir daha o kadar düşmez.

  mühendislik ekonomisi dersinde de bu yorumu yaparak kendimi tuhaf hissetmiş oldum.
  jimi
 9. daha ne kadar yükselecek kim bilir!? kendisi hakkında balon, ponzi vs diyenler olsada; geleceğin para birimi, ekonomide devrim diyenlerde mevcuttur. zaman gösterecek.
 10. paramı yatırdım, alıp unutmayı planlıyorum ama şimdi de hiç alım fırsatı yok gibi..