blutv - youreads 1. masum dizisi için üye olduğum, aylık 10 tl ücreti olan platform.

  ilk izlenimlerim şu an için büyük eksikleri olduğu. bazı eksikleri:

  yayın kalitesinin otomatik seçilmesi. kullanıcı kaliteyi ayarlayamıyor. digiturkplay'de 3 farklı kalite arasında tercih yapabiliyorsunuz.hem de digiturkplay aylık 5 tl.
  tarayıcı (chrome) üzerinden izlemek zorunda olmak bazen sorun çıkarıyor.dublaj boyutu ekranı kaplıyor.

  internet hızımın 25 mpbs olmasına rağmen masum dizisini 720p ile 240p arası bir kalitede izledim.bu da serverlarının yetersiz olduğu fikrini oluşturdu.

  yapmak istedikleri güzel ancak şu an için yetersiz. içerik olarak gayet geniş ve kapsamlı. gelişimi için beklemedeyiz.
 2. netflix sonrası 1 ay süreyle smart tv'de denediğim uygulama. ne yazık ki kolaylık ve kullanılabilirlik bakımından netflix'in yanına bile yaklaşamamıştır.
  şimdi size çok komik bir durumdan söz edeceğim. tv'nizin karşısına geçtiniz ve bugün şu filmi izleyeyim deyip ayaklarınızı uzattınız. film başlarken orjinal dilinde, türkçe altyazılı izleyeyim dediniz. fakat o da ne? uygulamamızda böyle bir seçenek mevcut değil. ya türkçe izle ya da izleme diyor alenen. neyse müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almak isterseniz size gelen cevap da şu: şu an böyle bir seçenek yok. yahu kardeşim bu kadar filmin lisansını almışsın, etmişsin, yayınlamışsın. çok basit bir meseleyi halledemediniz mi? diye soruyor insan. madem filmleri yalnızca türkçe izleyebiliyoruz, öyleyse türk filmi izleyeyim diyebilirsiniz. film gayet güzel ilerlerken ara verip durdurdunuz diyelim play'e bastığınız an filmi başa sarıyor. kaldığın sahneye doğru ilerlet dur. az önce ayaklarınızı uzatıp yayıldığınız tvye şu an küfürler savuruyorsunuz. tebrikler. uzun lafı kısası; olmamışsın blutv. olamamışsın.

  not: sözkonusu uygulama smart tv'ler için geçerli uygulamadır.