1. amerikalı şarkıcı. ama ilk defa sopranos'ta yanlış hatırlamıyorsam üçüncü sezonun ikinci bölümünde return to me şarkısıyla tanıdım onu. severiz sayarız.
 2. savaş karşıtlığıyla bilinen adam. ayrıca rockla country arasındaki tarzı eşsizdir. rock tarihinin en orijinal aynı zamanda da en bilinen isimlerinden biridir.
 3. çok büyük bir şans eseri geçtiğimiz sene küçük bir alman kentinde konserine gitme fırsatı bulduğum karizmatik amca. ilerlemiş yaşına rağmen 1-1.5 saat süren bir konser vermiştir. şapkası da hala kafasında.
 4. blank and blank tarafından, 1962 yılında yaptığı bir röportaj animasyon haline getirilmiştir.

  röportajda 20 yaşında olan dylan, ileride asla ünlü olamayacağını söylüyor.
 5. 2016 nobel edebiyat ödülü'nün sahibi müzisyen, şair, söz yazarı.

  kendisinin daha çok müzisyen kimliğiyle bilinmesi ne yazık ki aldığı nobel ödülü hakkında tartışmalara sebep olmuştur ülkemizde.

  hatta "o zaman neden x kişisine verilmedi? o da müzisyen değil mi?" diyenler bile oldu.

  ama burada unutulan şey bob dylan'ın amerikan şiiri konusundaki önemidir. kendisi müzik ve edebiyatı bir potada eritmiştir. zaten öyle ahım şahım da bir sesi yoktur ve çoğu zaman sesi detonedir. ama kendisinin yaptığı işin aslında sesle alakası olmadığı barizdir. çünkü sadece müzik yapsa cidden tutunabilmesi pek mümkün değildir bu adamın. o sesle barda şarkı söylese adamı taşlarlar. demek ki başka bir şey var bu adamda ki yaşadığımız çağa damgasını vurmuş. bence insanlar biraz düşünmeli ve araştırmalı bob dylan hakkında.

  ayrıca bir edebiyat öğrencisi, kendi çapında gitar çalmaya çalışan bir şahıs ve bob dylan fanı olarak çok mutlu etmiştir beni kendisinin nobel alması.