bohemian rhapsody - queen - youreads

 • youreads puanı (9.43)


 1. yıllar önce bir okul korosu eşliğinde dinlediğimde beni benden almıştı. kesinlikle başyapıt.
 2. queen'in büyüleyici eseri. yayınlanalı kırk yılı geçmesine rağmen hala zirvededir,efsanedir. her vakit dinlenesi şarkıdır.
  dag
 3. şöyle bir skeçi yapılmış olan şarkı.

 4. kanye west tarafından tecavüze uğrayan vücuduma ismini kazıdıgim queenin başyapıtı insanlığa bir armağan adeta.
 5. edebiyat dersinde performans ödevi olarak üç kişi bu şarkıyı söylemiştik. berbat etmiştik tabii. sınıfın ve kendimizin attığı kahkahalar hala kulaklarımda. belki o ödevden dolayı sözlerini muhteşem bir şekilde biliyorum. canım sıkıldığında karaokesini açıp freddie mercury havalarında söylerim.
 6. herkesin merak ettiği bir soru olduğunu varsayarak hikayesini araştırdım ben de biraz. official olarak gruptan herhangi bir bilgi yok bu bağlamda. ama herkesin bir teorisi var ve bana en mantıklı geleni için:

  !---- spoiler ----!

  it's the story of a boy, whose girlfriend left him for another man. he kills him and now the gang of the other man is after him. he goes to meet his mother before the gang finds him. the opera part of the song is the gunfight, where the gang mocks him for being "just a poor boy." they shoot in the air which is thunderbolt and lightening. he begs but they wouldn't let him go. so he kills them all. "so you think you can stone me and spit in my eye?" as he celebrates. but still, he knows he'll have to spend his life as a fugitive. he needs to "get right out of here" which explains the melancholy at the end. even though he came out alive, he will never be able to see his mother again.

  !---- spoiler ----!
 7. başyapıt. eskimeyen bir değer.
 8. geçen gün arkadaşımın bu şarkıyı kastetmek için "hani şu en ünlü şarkı var ya" sözlerini kullandığı şarkı.
 9. ingiliz rock grubu queen'in 100 yılın şarkısı seçilerek guinness rekorlar kitabına giren rock-opera türündeki efsane parçası. "show must go on", "friends will be friend", "who wants to live forever?" gibi muhteşem şarkıları da mevcut.
 10. bismillah dizeleri ile dikkat çeken bi o kadar garip olan queen başyapıtı
  niko