bolgen - roar uthaug - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
bolgen - roar uthaug
norveç’in dağlarının eteklerine kurulu turistik kasabası geiranger sakinleri sıradan bir güne daha uyanır. jeolog kristian (kristoffer joner) ve ailesi kasabadan taşınmak üzeredir. kristian işindeki son gününde dağlardan gelen tehlikenin farkına varır. geiranger kasabasını bekleyen tehlikeye iş arkadaşlarını ikna edemeyen kristian ve kasaba sakinleri hayatlarının en zor gecesini yaşayacaktır.


 1. 2015 yılı Norveç yapımı 105 dakikalık bir felaket filmi. Başrollerde Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro var.

  !---- spoiler ----!
  Geiranger Norveç'in doğusunda bir fiyort kasabası. Kasabayı saran dağlar her yıl ufak ufak kayıyorlar ve bir süre sonra dağlardan parçaların kopması ve fiyorda akması söz konusu. Bu duruma önlem olarak teknik bir ekip dağlardaki kampta 7/24 nöbet tutuyor. Kristian bu ekibin lideri ve yeni bir iş bulmasından mütevellit ekipten ayrılacak; fakat işine aşık olan Kristian bir türlü ayrılamıyor ekipten. Kasabadan ailecek ayrılacakları günün gecesi kampa gidip son durumu kontrol ediyor. Dağlardaki hareketliliğin normal olmadığını ve bir şeyler yapılması gerektiğini söylüyor. Ekip kendisini gereğinden fazla şüpheci olmakla suçluyor. Ve gece yarısı dağ kopup geliyor. Her yer su içinde. Can pazarı. Aile kurtuluyor. Sular çekiliyor, herkes evlerine dağılıyor.

  !---- spoiler ----!

  Filmin imdb puanı 6,7/10 verilmiş. Benim puanım 7/10 olacaktır.