breaking bad - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.37)
breaking bad
doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... ne yapardınız? dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. ancak walter white için durum biraz farklı. the x-files'ın yapımcısı vince gillian'ın imzasını taşıyan breaking bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. walter, eşi ve engelli oğlu jr. ile new mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. yaşamak için iki senesi kalmıştır. bu haberle sarsılan white, hayatının denklemini değiştirir. tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. ancak işler kontrolden çıkar. basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. hele malcolm in the middle'ın babası bryan cranston, emmy kazandığı walter rolünde hayatının performansını sunarken.


 1. bize 61 mükemmel bölüm bırakmış dizi.

  (yok yanlış saymadım, o sinekli bölümün(*:s03e10 (emin değilim)) allah belasını versin.)
  kikk
 2. mükemmel karakter analizlerinden , mükemmel senaryoya kadar her şeye sahip olan dizi
  bragi
 3. amerikan dizi tarihinin en piiis en şeytaann en yılaaann en biiitch karakterini barındıran efsane dizi.
 4. efsaneler arasina girmistir. şükürler olsun ki diziyi ilk ciktigi bolumden itibaren izlemeye basladim
 5. gelmiş geçmiş en zekice kurgulanan dizilerden biri.. hatta en zekice olanı bence. ilk sezon biraz durgun geçse de kesinlikle izlenmeli, izletilmeli.
 6. mükemmel kurgulanan, her bölümü ayrı güzel olan (the fly hariç), birçok dizinin aksine yerinde bitiren ve kendisi kadar mükemmel bir final yapan dizi. dizi izlemeye yeni başlıyorsanız sakın izlemeyin. evet, doğru okudunuz, sakın izlemeyin. yoksa diğer dizilerden büyük beklentiniz olur ve ömrünüz "breaking bad" ayarında bir dizi aramakla geçebilir.
 7. crime, drama, thriller kategorilerinde rakibi olmayan dizi.
 8. crime' da rakipleri var maalesef
  (bkz: oz) (bkz: sopranos)
 9. finalinden 1 yıl sonra bile emmy ödülünü başka dizilere kaptırmayarak gelmiş geçmiş en iyi dizi olduğunu kanıtlamıştır. jeneriğini duyduğumda tüylerim diken diken olur efsanenin tanımıdır.