breaking bad - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.37)
breaking bad
doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... ne yapardınız? dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. ancak walter white için durum biraz farklı. the x-files'ın yapımcısı vince gillian'ın imzasını taşıyan breaking bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. walter, eşi ve engelli oğlu jr. ile new mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. yaşamak için iki senesi kalmıştır. bu haberle sarsılan white, hayatının denklemini değiştirir. tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. ancak işler kontrolden çıkar. basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. hele malcolm in the middle'ın babası bryan cranston, emmy kazandığı walter rolünde hayatının performansını sunarken.


 1. kendisini beğendiğim fakat abartıldığını düşündüm dizi. bu diziyi iyi yapan bir çok husus olabilir ama en iyi dizi olmaktan uzak olduğunu düşünüyorum.

  dizinin en sevdiğim yeri barda ne zaman ölmüş olması gerektiğini anlattığı kısımdır. yanlış hatırlamıyorsam uçak kazası ile ilgili konuşmayı da aynı bölümde yapmıştı. tek geçerim o bölümü herhalde.

  en iyi dizi olduğunu kabul eden bir otorite yok elbette; kime göre, neye göre diye sorarlar adama da bunu sürekli duymaktan biraz sıkıldım diyebilirim. hele ki battlestar galactica gibi bir dizi varken insanların aklına nasıl gelir bu dizi anlamıyorum.