breaking bad - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.37)
breaking bad
doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... ne yapardınız? dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. ancak walter white için durum biraz farklı. the x-files'ın yapımcısı vince gillian'ın imzasını taşıyan breaking bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. walter, eşi ve engelli oğlu jr. ile new mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. yaşamak için iki senesi kalmıştır. bu haberle sarsılan white, hayatının denklemini değiştirir. tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. ancak işler kontrolden çıkar. basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. hele malcolm in the middle'ın babası bryan cranston, emmy kazandığı walter rolünde hayatının performansını sunarken.


 1. siz siz olun şu dediğimi yapmayın. (tüm filmler, diziler, kitaplar için geçerlidir.)

  breaking bad izlerken krazy-8 diye bir adam var. yanındaki herifle mi karıştırdım her ne olduysa emin olmak için pause yaptım.
  google'ye girip krazy-8 diye aradım görsellere tıkladım karşıma şöyle bir spoiler çıktı.
  allah belamı versin.
  !---- spoiler ----!

  http://imgur.com/InL6oFC

  !---- spoiler ----!
  yapmayın abilerim ablalarım. yapmayın.
  buzlu
 2. popüler olduğu için hala izlemeyenlerde bıkkınlık duygusu yaratmış olabilir.mesela ben çok geç başladım (her yerde görüp midem bulandıği için) ama çok da erken bitirdim.böylesini beklemiyodum.su gibi aktı gitti.birden hayatımdan birileri olmaya başladılar.gece yatmadan aklıma mutlaka walter white napıcak acaba gibi saçma sorular geldi.

  bonus: dizi bittikten sonra http://youtu.be/WzhW20hLp6M dinle.bi süre başının içinde seni oyalayacak.
 3. Family Guy'da şöyle bir sahne geçmiştir, Breaking Bad fanlarını anlatıyor diyebilirim:
  https://www.youtube.com/watch?v=zIom3LSbB0I

  Sahnede kabaca çevirecek olursam, televizyon; "tanıdığın herkese Breaking Bad'i tavsiye edeceksin. Şu ana kadar izlediğin en güzel dizi Breaking Bad. Breaking Bad'den daha iyisi varsa belki the wire'dır. Asla Breaking Bad veya The Wire hakkında konuşmayı bırakmayacaksın" diyor.

  Breaking Bad severleri çok iyi tanımlar. Cidden çevremde Breaking Bad'i izleyipte yabancı dizi tavsiyesi istediğimde tavsiye etmeyen yok, ben dahil. the wire'ı izlemedim ancak Breaking Bad fanları sayesinde çok duymuşluğum vardır.
 4. izlediğim en iyi dizilerden hatta mythbuster ekibi bununla ilgili özel bölüm yapmışlardır.
  hatta ayrı olarak final sahnesinide denemişler mythbstrs brkng bd fnl chck
  !---- spoiler ----!

  mythbusters in bu bölümünde dizide geçen küvetteki adam eritme sahnesi ve walter ın tukonun yanında yere attığı civa fulminatın patlaması test edilmiştir

  !---- spoiler ----!
  ilk iki sezon biraz can sıkar ancak daha sonra dizi bir başka zevk verir.
  diziyi bitirdikten sonra şu iki remix tabiki kaçmaz
  bu bir
  bu iki

  bu remixlerin ardından buda ayrı bir güzel gelir.