1. insanın, cevabını her gün düşünmesi gereken sorudur. bir nevi hayata anlam katma aracı da diyebiliriz. bu konu üzerinde düşünmek ayrıca kişinin hatalarını görmesini de sağlar, mühimdir.

  ha deseniz ki, ey slowhand sen ne yaptın bugün kendin için, derim ki; "okudum" güzel kardeşlerim, okudum. çünkü bu hayatta kendim için her gün yapabileceğim en güzel şey okumak gibi geliyor bana. size de tavsiye ederim.
 2. barış manço' nun dediği gibi ince ince ığıl ığıl ağlayan yağmur altında tarabya sahilde tek başıma yürüdüm kendim için. ama kahretsin ki yine bencil olamadım. kulaklarımda dalga sesi eşliğinde memelekti kurtardım, devrim yaptım, ekonomiyi dizayn ettim, suriyeli dilencilere çözüm buldum, üçüncü köprü projesini iptal ettim, otoyol kenarlarına çiçek yerine ağaç diktim, tabi takımımı unutmadım onu da şampiyon yaptım.^:21 mart 2015^
 3. yağmurlu ve soğuk havaya rağmen pikniğe gittim.
 4. bugün müydü o?!
  hubot
 5. eşime ve kızıma sarıldım... sabah onlardan önce kalkıp işe gitmeden önce banyo soğuk olmasın diye, banyodaki havlupanı çalıştırıp, banyonun kapısını kapattım. sabah sabah soğuk banyo hiç çekilmez malum. mutlu aile tabloma baktım... gecenin 4 ünde sebepsiz yere uyanıp uykuyu zindan eden ve o an itibarı ile melekler gibi annesine sarılarak uyuyan 1 yaşından hallice kızımın nasıl bir mucize olduğunu kelimelere dökmeye çalıştım, olmadı... kelimelerim menzil dışında kaldı... yaşama amacım, mutluluğum, umudum karıma inceden bir öpücük kondurdum, beni karabasan sanıp sıçradı *sonra günaydın deyip çıktım, çıkarken yüzüne baktım cennet gülümsemesini gördüm, duracell ayısı gibi enerjik oldum... onlar üşümesin diye işe gitmeden önce arabasını ısıtıp buzlanmış camını ve farını sildim, kızımın koltuğunu kontrol ettim, otoparktan rahat çıksın diye arabanın yerini değiştirip servisime doğru yol aldım.

  bugün de dün gibi, ömrümün sonuna kadar yapacağım en önemli şeyi yaptım, ne kadar şanslı bir adam olduğumu hatırlayarak güne başladım ve hayatıma sımsıkı sarıldım..,

  medet= murebbiye uyarı için teşekkürler.. kendimi kedi yapmışım yahu
 6. yemek yaptım, kahve içtim. ama tabii başkası için çalışıp kendin için para kazanmayı hariç tutarsan.
 7. operaya gittim, sevmedim. opera benlik bir iş değilmiş onu öğrendim.
 8. sigara aldım. sigara içtim.
  öyle içtim ki arkadaş kıracaksın şimdi dedi, evet.