bursa kitap fuarı - youreads 1. bu yıl 18-26 mart tarihleri arasında 15.'si düzenlenecek olan kitap fuarı. 80 etkinlik düzenlemeyi ve 300 yayınevini ağırlamayı planlıyorlarmış.
  ulaşım yine buttim'den ve şehir içindeki farklı noktalardan servislerle sağlanacak. her zamanki gibi kuru kalabalık beklenmekte. özellikle sınavlara hazırlanan okul çocukları test kitapları almaya doluşacaktır. fuar merkezinin kalitesizliği ve 15 yıldır gelişemeyen fuarcılık örneğiyle bu yılki fuardan yine ümidim yok.
 2. kapitalizmden gözü dönmüş yayınevlerinin, asla gerçek anlamda indirim yapmadığı fuar. diğer şehirleri bilemiyorum ancak bursa kitap fuarı’na katılan yayınevleri kendimi bildim bileli incir çekirdeğini doldurmayan indirimler yapmışlardır.

  zaten bu ülkede okuma oranı çok düşük. sudan ucuza kitap satılması gerekirken 20₺’den aşağı kitap satılmıyor artık. öğrencilere de cazip gelmiyor elbette. sonra sorgulamayan, araştırmayan, biat eden bir nesil çıkıyor. sağ-sol fark etmez; her kesimdeki öğrenciler problemli yetişiyor artık.

  kendi küçük çıkarları uğruna ülkenin geri kalmasına katkıda bulunan bu yayınevlerinden alışveriş yapmayın bence. şahsen ben artık sadece internetten kitap alıyorum.

  (bkz: eganba.com)
 3. indirimlerin ( tdk dışında ) % 30 ve %35 civarında olduğu fuardır. 2017 onur konuğu cemil kavukçu'dur.