cağ kebabı - youreads 1. yeme-içme kültürüne çok da fazla katkısı olmayan erzurum yöresinin enfes kebabı. koyun eti, keçi eti veya ikisi beraber kullanılarak yapılır. yanına soğan standart, üstüne kadayıf dolması opsiyoneldir. her yerde yenmez tavsiye almadan gitmeyin.
 2. kesinlikle her yerde yenmemesi gereken bir kebap çeşidi . erzurum ve artvin'nin kırsal yerleşkelerine has bir çeşit yiyecektir. yerken insanın gözlerinden yaş getirtebilecek kadar enfestir ayrıca .
 3. cağ ismi etin pirişilmek için takıldığı şişe verilen addır. yöresel işareti erzurum'un oltu ilçesine ait olup, bir oturuşta üç çağ mideniz için yeterlidir. akabinde kadayıf dolması da olursa enfes bir yemek ziyafeti yapmışsınız demektir.
 4. askerliğimi bayburt'ta yapmam sayesinde ilk kez denediğim kebap çeşididir. güzel yapılırsa, dünyadaki en güzel yemeklerden birisi olarak sınıflandırılabilir. istanbul'da maalesef hala güzel yapan bir yere rastlamadım.
 5. et yemeyen insana et yedirtir. derde şifa olur. işin ustası bir yerde yenirse hastası bile olunabilir.
 6. ''iskendere benziyor'' diyenler olursa, peşin söyleyim kalbini kırarım!
  benim gibi etçillerin, kesinlikle bayılacağı bir şey.
  içinde herhangi bir baharat yok, katıksız muazzam et.
  mekanda biz söyledik cağ kebaplarımızı, önce tek şiş getirip önümüze koydular.
  bi endişelendik, buncacık şey bize yetmezdi!
  garson çocuğa '' bu bize yetmez'' dedim. ''abi dedi siz yedikçe, ben getireceğim. dur diyene kadar, getirmeye devam edeceğim''
  işin raconu buymuş yani arkadaşlar haberiniz olsun.
  belli zamandan sonra çocuk varis olmuş olabilir. ^: gülücük^