çalgı çengi ikimiz - selçuk aydemir - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (3.63)
çalgı çengi ikimiz - selçuk aydemir
6 yıl önce bulaştıkları mafya tarafından düğün şarkıcılığı yaptırılan salih ve gürkan’ın tehlike ve eğlence dolu macerası bu filmde de devam ediyor. amatör müzisyen kuzenler, talihsizlikleri yüzünden ünlü olmak için çıktıkları yolda mafya dünyasına girmeyi başarmışlardır. orada mafyanın moral ekibi olarak karanlık insanların düğünlerinde şarkıcılık yapmaya mecbur bırakılırlar. sevdiği kızla evlenmek için mafyadan ayrılmak isteyen salih ve kuzeni gürkan’a bunu gerçekleştirebilmeleri için tek bir şart koyulur. gittikleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları. görevi mecbur kabul ederler. nikah memuru ise zamanında bir düğünde tarkan'ı şarkı söylerken keşfeden kişi çıkar ve iki kuzeni yıldız yapmak ister. ikilinin başına beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar gelecektir.
çalgı çengi'nin devam filmi olan çalgı çengi 2'nin senaristliğini ve yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi yine selçuk aydemir'in üstlendi. oyuncu kadrosunda ise yine murat cemcir, ahmet kural, rasim öztekin, ayhan taş ve şinasi yurtsever gibi isimler yer alıyor.


  1. 6 ocak 2017'de vizyona girecek olan sinema filmi. ilk filmlerini türlü zorluklar ve imkansızlıklar içinde çeken bu ekip aradan geçen yıllarda hem hak ettikleri yere geldiler hem de daha iyi bir film çekmek için gerekli olan maddi gücü yakaladılar. umarım yanıltmazlar ve bomba gibi bir komedi filmi olur. ilk fırsatta sinemada izleyeceğim ve izledikten sonra tekrardan yorumlayacağım film.