californication - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.38)
californication
the x-files'ta fox mulder karakteriyle tanıdığımız david duchovny'yi tv seyircisiyle yeniden buluşturan californication, yazdığı kitapla büyük başarı yakalamış, ancak şimdilerde yazma konusunda tıkanıklık yaşayan sorunlu yazar hank moody'nin etrafında gelişiyor... aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstlenen duchovny'nin canlandırdığı hank, kitabının filme çekilmesi için los angeles'a taşınıyor. ancak hank'in işiyle ilgili problemleri, hâlâ unutamadığı eski sevgilisi karen ve 13 yaşındaki kızları becca'yla olan ilişkilerini daha da karmaşıklaştırıyor. durum umutsuz gibi görünse de hank, hayatın tadını çıkarmayı biliyor ve tüm zaaflarına alkol, uyuşturucu ve kadınlar açık yüreklilikle sahip çıkıyor.


 1. 8 sezon doktor house izlemiş biri olarak söylüyorum ki; sanırım izledigim en komik dizi. bazen güldürürken düşündürür, bazen sadece kahkalarla güldürür, bazen de güldürürken birşeyler yapar işte (buraya uygun birşey gelmedi aklıma) ama hep güldürür işte.
  bir de itirafda bulunayım. dizi medeni cesaretimi de bayağı arttırdı.
 2. sunset boulevardı gözüne gözüne sokar insanın, gitmek istersin sanki oraya aitmişsin gibi, görmüşsün de özlüyormuşsun gibi. çokça güldürür bide eğitir. absürdlüğünü yeraltı edebiyatından alıyor sanırım ah brautigan, pek bi güzel pek bi tatlı.
 3. bir anti kahraman olaran hank'in hikayesidir izlediğimiz ki bence efsanedir, lew ashby'li bölümleri ise tekrar tekrar izlenesidir, bölüm sonu müzikleri ile de gönüllerde taht kurmuştur.
 4. yakışıklı ve hollywood vari olan charles bukowski modeli , dizi bittiğinde yüzük bakıyordum işaret parmağıma porsche alıcak param yok çünkü
 5. dünyanın en güzel 3 dizisinden biridir.
 6. şunu izlerken insanın piç olası geliyor ama içinde olacak abi. bize gitmiyor.
  ara ara çok iyi gidip ara ara saçmalıyor ama izlenir tabiki puanım 7/10
 7. öyle çok komik bir dizi olduğunu düşünmüyorum ama karakterlere çok ısındığım için(meali: hank moody'yi yalamak istediğim için) izliyorum. rock- metal gruplarına, gitaristlere, birtakım mantıksız inançlara yapılan göndermeler eğlendiriyor izleyeni. favorim ise sanırım 2. sezonda, yemek masasında edilen sohbet sırasında becca'nın, julian denen yazar müsveddesini itin götüne sokup sokup çıkardığı sahnedir. sonrasında hank'in de götüne bi şeyler giriyor tabi ama olsun, güzeldi o bölüm. *