canı istemiyorsa telefona cevap vermeyen insan - youreads

 1. desteklediğim insan.

  bir arkadaşım vardı lisede.birinin bir şey yapma veya yapmama sebebi olarak istisnasız kabul edeceğim tek cevap "canım öyle istiyor" demesi derdi.ben de onun ekolünden gidiyorum artık.canım nasıl isterse öyle.
 2. en anlaşamadığım insan modeli. uyku arasında su içmeye kalkayım mesela o arada bile cevap yazabilen bir insanım. dün gece uyurken kalktım işte bir baktım saat olmuş dört. ekranda da bildirimler var. oturdum yarım saat hatta kırk beş dakika cevap yazdım. tam yatacağım diyorum başka bir şey diyorlar. yat uyu değil mi? hiç ya :) yani hiçbir zaman o kadar rahat bir insan olamayacağım sanırım. bu aralar konuşmak, yazmak istemediğimde abartmadan istediğim zaman cevap verme denemeleri yapıyorum. başta çok büyük saygısızlık gibi gelse de şimdi şöyle düşünüyorum. sizi adam yerine koyana elbette zamanında cevap verin, aynı özeni gösterin ama sizi sallamayanı siz de sallamayın. insanına göre davranmayı artık saygısızlık olarak görmemeye başladım. size de tavsiye ederim :)
 3. konusulmasi gereken asil kisi, "ariyorum caliyor ama o kim ki acmiyor" insanidir. her aradigina o an ulasacaksin diye birsey yok.
 4. arayan kişi müsait diye aranan kişi de müsait olacak değil. bunun farkında olmayan arananlar da yok değil. bu yüzden öyle uygunsuz yerlerde telefonla konuşanlar gördüm ki.

  bir gün bir görev vesilesiyle arabistan'a gitmiş, gitmişken de umre yapmıştım. kabe'de dua etmek için izdiham yaşanan yerlerden biri mültezem isimli kabe kapısının eşiğidir. o günlerde çok kalabalık olmadığı için makul bir kuyruk oluşuyor ve insanlar sırayla oraya yapışıp dua ediyordu. benden öndeki eleman tam mültezeme yapıştığı sırada telefonu çaldı. ben de bekliyorum ki kapatacak duaya devam edecek. eleman aksine açtı bi güzel konuştu. o kadar da uzattı ki sırayı tanzim eden asker "hacı muaccel muaccel" deyip adamı uyardı.

  açmak zorunda değilsiniz yani özetle.
  kalba