cansu koç - youreads

 1. folk rock tarzında albüm çalışmaları yapmış güzide bir şarkıcıdır. kültür bakanlığı'nın devlet modern folk müzik topluluğunda müzikolog olan bağlama sanatçısı ve enstrümantal tarzın önemli isimlerinden ahmet koç'un kız kardeşidir.

  cansu koç, istanbul üniversitesi devlet konservatuvarı'nın şan ve opera bölümünde gördüğü müzik eğitiminin ardından, müjdat gezen sanat merkezi türk pop müzik bölümünde eğitimine devam etmiştir. selmi andak, melih kibar, müveddet günbay ve sertab erener gibi kendi alanında başarılı sanatçılardan dersler almıştır. uzun yıllar trt korosunda yer aldıktan sonra, 1998 yılında folk rock tarzında ilk solo albüm çalışması olan "anadolu yakası" ile türk müzik piyasasına adımını atmıştır. 2000 senesinde "isimsiz" ve 2002'de piyasaya çıkardığı "45’lik" albümleri ile kendine has bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.

  2006'da yayımlanan "9 renk" isimli albüm çalışmasında ise dokuz adet birbirinden güzel parça yorumlamıştır. benim de hayranları arasına dahil olduğum albümüdür ve bildiğim kadarıyla yaptığı son solo albüm çalışması da budur. albüm çalışmalarında, ağabeyi ahmet koç kendisine destek olmuştur.

  birkaç parçası:

  taş çiçeğim ^:söz: sevingül bahadır - müzik: anonim^ - gözlerin ^:söz ve müzik: zülfü livaneli^ - aşkımız bitecek ^:söz ve müzik: adnan varveren^ - gamzedeyim, deva bulmam ^:söz: anonim - müzik: tatyos efendi^
  kâtip arzuhâlim ^:söz: pîr sultan abdal - müzik: âşık veysel şatıroğlu^ - gözlerimde yağmur ^:söz: hakkı yalçın, cansu koç - müzik: makis ablianitis^ - sessiz gemi ^:söz: yahya kemâl beyatlı - müzik: patricia carli, franck gérald^ - aşk olmasa ^:söz: âşık veysel şatıroğlu - müzik: željko joksimović^