1. bir evlilik programında erkek adayın başka kızlarla türlü fingirdemeleri ortaya çıkınca "insan sevdiğine çapkınlık yapar!!!" şeklinde bir savunma yapmıştı.

  o an aydınlandım. eski sevgilimin yediği tüm haltlar beni çok sevmesinden kaynaklanıyormuş meğersem. kıyamam.
 2. erkek olanı çapkın, kadın olanı orospu oluyor ortamlarda nedense.. benim için de öyle ay çok çapkın yaaa ihihih falan değil bildiğin erkek orospusudur.
 3. çapkın ve orospu olayına girilmiş. düzeltelim bazı şeyleri.

  erkek, çok ilişkiye girince adı çapkın oluyor. evet.

  kadın, çok ilişkiye girince adı orospu oluyor. evet.

  ikisini de inkar edemeyiz. toplumdaki isimleri budur. ama olay şu ki: çapkın iyi birşey, orospu kötü birşey gibi gösteriliyor denmiş. buraya katılmıyorum.

  bir erkek hakkında çapkın deniliyorsa bu ona kadınlr tarafından farklı yaklaşılmasını sağlar. bazı kadınlar "hmm yakışıklı çocuk, hem de çapkınmış, benimle de olur o zaman" deyip hızlı bir ilişkiye girerken. bazıları ise "hmm yakışıklı çocuk, ama çapkınmış, bu durumda ilişkimde beni kullanmamasına dikkat etmeliyim" deyip yavaş bir ilişki yürütür.

  bir kadın için de aynı şey geçerlidir. bir kadına orospu deniliyorsa. bazı erkekler "hmm güzel kız, orospuymuş, o zaman hemen ilişkiye girebilirim" deyip hızlı bir ilişki ister. bazılarıysa "hmm güzel kız, orospuymuş, demek ki ilişkimde beni bırakıp başka birine gidebilir, daha az yatırım yapmalıyım" diyecektir. ve yavaş bir ilişkiye başlayacaktır.

  dedikolar insanın toplumda hayatını kolaylaştıran kısa yollardır. iyi, kötü, etik dinlemezler. hayatın kuralıdır. kullanmasını bilmek gerekir. erkek için de kadın için de geçerli bu.

  not: bakın "bu, orospuymuş/çapkınmış bununla ilişkiye girmeyeyim" demedi kimse. demesin de. ama dikkat etsin.
 4. rahmetli muhabbet kuşumuzun ismi...
  8 sene evimize şenlik verdi guzel kardeşim benim. huzur içinde uyusun...
 5. çapkın kişinin cinsiyeti yoktur. bir kadın çapkınsa çapkındır. orospu değil. orospuluk beyindedir. çıkarı için kendini satan insan orospudur. kadını erkeği olmaz.

  yeni hazlar tatmayı yaşam biçimine dönüştürmüş kişi. zeka ve yetenek gerektiren eylem.

  eskişehirli olma ihtimali yüksek.
 6. dün gece bir kaç arkadaşla otururken, aramızda çapkın bir kadın arkadaşın vukuatlarını dinleyip gülüyorduk.
  laf arasında geçti; bazı erkekler çapkındır, bazı kadınlar da öyle. ama bazı kadınlar, birlikte olduğu erkeğe kendini çapkın hissettirir, erkek de ömrü boyunca bunun ayrımını yapamaz.