• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.19)
catch me if you can - steven spielberg
fbı’ın ünlü “en çok arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü... frank abagnale jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. kılık değiştirme ustası olan abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dolandırıcıydı. 16 yaşındayken başladığı çek sahtekarlığını 26 ülkede sürdürerek milyon dolar çapında dolandırıcılık yaptı. abd tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirdi.


 1. çıktığı ilk zamanlarda büyük başarı elde etmiş kimilerine göre ise spielberg'in en iyi eserlerinden olan şahane film.
 2. leonardo di caprio ve tom hanks'in başrollerinde oynadığı 2002 yapımı film
  joey
 3. di caprio'nun tutuklandığı sahnede tutuklayan kişi filmde hayatı anlatılan gerçek kişi.
 4. frank abagnale ilk başta leonardo dicaprio'nun beceremeyeceğini düşünmüş ama sonrasında kendiside çok beğenmiş çokça pratik zakanın görülebileceği iyi bir film .
 5. giriş jeneriği efsane olan filmdir. bkz.
 6. bu frank tam bi idolüm !
 7. 9. sınıfta elementary seviyedeki reach adındaki oxford ingilizce ders kitabında bir pasajda tanıştığım filmdir. o zamanlar ne internet ne dvd için para yok tabi cepte, izlemek için uzun süre tv kanallarını takibe almıştım. trt yayınlamıştı sanırım 2006 senesi. o zamanlar trt de benim için hayli izlenir kanaldı. cumartesi akşamları stargate sg-1 yayınlanırdı ki düşün politeist monoteist demeden tüm dinleri sorgulayan bir diziydi bilim kurgu ardında. zamanın ne çok şey değiştirdiğini hatırlatan başlıktır. bu da böyle bir anımdır.
 8. çok kaliteli bir film ;
  1-karakterler oyunculara çok iyi oturmuş
  2-aksiyon dolu ve seyirci sıkılmıyor
  3-gerçek bir olaya dayanması insanı filme daha da inandırıyor.
  4-azim varsa çevresel etkiler önemli değildir mesajı veriyor bana göre .
  herkes izlemeli hepimize söyleyecek bir şeyi var bu filmin.
 9. di caprio'nun canlandırdığı karakter suits dizisinde diploması olmayan ama baro sınavını veren çocuğu hatırlatmıştır.
  janus
 10. hayatı yaşamak için kuralla göre oynamamak gerektiğini hatırlatan film